YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Polis sürücüleri öyle bir nedenden durdurdu ki...
Karaman-Konya karayolunda iftar saatinde giden sürücüler polis tarafından durduruldu. Sebep ise trafik kontrol değil, iftar yemeği ikramıydı.
Polis sürücüleri öyle bir nedenden durdurdu ki...
29 Haziran 2014 / 00:38 Güncelleme: 29 Haziran 2014 / 00:41

Karaman-Konya karayolunda Bölge Trafik Şube Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, sürücüleri durdurarak yemek ikramında bulundu.

Karaman Emniyet Müdürü Mehmet Şahne, ramazan ayı boyunca uygulamanın her gün yapılacağını söyledi.

Yoldan geçen sürücüleri ve yolcuları iftar yemeğine davet ettiklerini ifade eden Şahne, şunları kaydetti:

"Her ramazanda olduğu gibi bu ramazan da yoldan geçen iftara yetişememiş zamanlamasını yapamamış ya da bizlerle birlikte iftarını geçirmek isteyen yolcularımızı davet ediyoruz. Bu geleneksel iftar programını başlatandan bugüne kadar devam ettiren herkese teşekkür ediyorum. Karnı aç olan sürücü ve yolcularımız davet edip 30 gün boyunca bu uygulamayı devam ettireceğiz. Lokmamızı paylaşıp sevincimizi çoğaltmayı düşünüyoruz."

İftar saatinde sürücülerin dikkatli olmasını isteyen Şahne, "Sürücülerin ramazan ayı dolayısıyla kan şekerleri biraz düşüyor. Daha dikkatli ve yavaş seyretmelerini istiyoruz. Trafikte kurallara her zaman uymak gerekiyor ama bu tip durumlarda daha fazla hassasiyet göstermelerini istiyoruz" ifadelerini kullandı.

Tır şoförü Ramazan Resül ise uygulamanın çok güzel olduğunu vurgulayarak, "Uzun yol tır şoförüyüm. Türkiye'nin her yerini geziyorum polisler bizi genelde ehliyet ruhsat sormak ve ceza yazmak için durdururlar. Bu sefer çok büyük bir sürpriz oldu. İlk defa böyle bir uygulama ile karşılaşıyorum" dedi.

 

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler