YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Polis havaya uyarı ateşi açtı
Kız çocuğunun kaçırıldı iddiası, Urfa'yı ayağa kaldırdı
Polis havaya uyarı ateşi açtı
11 Ekim 2009 / 13:19 Güncelleme: 11 Ekim 2009 / 13:26

Şanlıurfa'nın Viranşehir ilçesinde bir kız çocuğunun kaçırıldığı iddiası üzerine olayı duyan vatandaşlar Emniyet Müdürlüğünün önüne giderek yakalanan şahsı linç etmek istedi. Şahsın aracı Emniyet dışına çıkarılarak kalabalık bir grup tarafından parçalandı. Polis havaya uyarı ateşi açmak zorunda kaldı.
 

Edinilen bilgiye göre, olay Evren Paşa Mahallesi Martı Sokak no 8 Mahallede bulunan fırına ekmek almaya giden D.K. yolda geçmekte olan 63 VE 011 plakalı kamyonet içerisinde bulunan iki kişi küçük kız çocuğunun yanına yaklaşarak kendisine para vereceklerini söyledi. Kız çocuğu parayı almak isterken araçta bulunan iki kişi kız çocuğunu zorla araca bindirdi. D.K. nın bağırması sonucu yakınları tarafından duyuldu. Kamyonet olay yerinden kaçarken yakınları tarafından durduruldu. Araçta bulunan iki kişi daha sonra polise teslim edildi.olayın ilçede duyulması üzerine bir grup vatandaş polis merkezine doğru yürüdü. Kalabalık grup içeride bulunan iki kişiyi linç girişimi sonuçsuz kalınca şahıslar bu kez bahçede bulunan kamyoneti dışarı çekerek çıkardı.

Daha sonra sinirli grup aracı parçalamaya başladı. Yetersiz kalan polis kalabalık grubu dağıtmak için havaya uyarı ateşi açtı. Polis merkezine polis tavfiyesi yapıldı. Kalabalık bir grup şahısları linç etmek için beklerken. Bir grup kalabalık ise polis merkezinin arka kapısından içeriye girmeye çalışıyor. İlçede gerginlik devam ediyor.

 


 

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler