YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Polis, hackerlerın oyununu bozdu
Polis, hackerlerın oyununu bozdu
26 Kasım 2013 11:34
Kayseri polisi, bir dershanenin hesap bilgileriyle internetten 15 bin TL’lik havale yapan Rus hackerların oyununu bozdu.

Bir dershaneye ait hesap bilgilerini kullanılarak para transferi yapıldığı ihbarını alan Kayseri Siber Suçlarla Mücadele Polisi, Türkiye genelinde faaliyet gösteren bir dershanenin bilişim sistemlerinin Rus hackerlar tarafından ele geçirildiğini tespit etti.

Ele geçirilen hesaplardan işlem yapılarak 15 bin TL’nin Kayseri’de bir banka şubesine havale edildiğini tespit eden polis, yapılan çalışmalarda Ukrayna uyruklu M.K. ve A.O. ile E.O.’yu parayı çekmek isterken suçüstü yakalayarak gözaltına aldı. Zanlıların üst aramalarında bir adet internet erişimi olan cep telefonu ve bir adet dizüstü bilgisayar ele geçirildi. Zanlıların Rusya’daki hackerlar ile cep telefonu ve dizüstü bilgisayarla sürekli olarak kontak halinde oldukları belirlendi. Gözaltına alınan zanlılar, sorgularının tamamlanması üzerine adliyeye çıkarıldı. Zanlılardan biri nöbetçi mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

 

İHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler