YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Polis aracına roketle saldıran terörist yakalandı
Dün gece korucu köyüne sızmaya çalışırken çıkan çatışmada yaralı olarak ele geçirilen terörist kaldırıldığı Bingöl Devlet Hastanesi’nde tedavi altına alınırken, sağ yakalanan terörist ise ifadesi alınmak üzere jandarma komutanlığına götürüldü.
Polis aracına roketle saldıran terörist yakalandı
12 Ağustos 2015 / 00:45 Güncelleme: 12 Ağustos 2015 / 07:07

İfadesi alınan teröristin, geçtiğimiz gün Bingöl-Erzurum karayolunda seyir halindeki polis özel harekat timlerini taşıyan araca roketli saldırı yapan grup içerisinden biri olduğu belirlendi.

Bingöl Valiliği tarafından yapılan açıklamada 7 Ağustos 2015 Cuma günü Bingöl-Karlıova karayolunda Bingöl Emniyet Müdürlüğü’ne ait araçlara roketatarlı saldırı düzenleyen PKK’lıların yakalanması için başlatılan operasyonların sürdüğü ifade edilerek, "Saldırı düzenleyen, BTÖ mensuplarını yakalamaya yönelik olarak Bingöl İl Jandarma Komutanlığı’nca başlatılan operasyonlar neticesinde; 10 Ağustos 2015 Pazartesi günü saat 21.45 sularında Ilıcalar beldesi, Yukarı Elmalı köyü Köçek Köprüsü mevkiinde bir grup BTÖ mensubunun tespit edilmesi ve teslim ol çağrısına uymamaları üzerine, güvenlik güçleri ile BTÖ mensupları arasında çıkan çatışmada 1 BTÖ mensubu sağ, 1 BTÖ mensubu da yaralı olarak silahları ile birlikte ele geçirilmiştir” ifadeleri kullanılmıştı. Sağ yakalanan teröristin jandarma komutanlığındaki ifadesinin ardından adli makamlara sevk edileceği belirtildi.

7 Haziran 2015 günü Bingöl merkezden Ilıcalar beldesine gitmekte olan polis özel harekat timine ait bir zırhlı araç, Bingöl-Erzurum karayolunun 15. kilometresinde, bölgeye yakın yüksek bir tepeden bir grup terörist tarafından roketli saldırıya uğramış, saldırıda can ve mal kaybı yaşanmamıştı.

111712.jpg

 // fatih
Bende bunların canlı yakalanışlarını anlayamıyorum......
12 Ağustos 2015 Çarşamba 10:38
ADALET İSTİYORUZ
 // ADALET
Kasten cinayet işleyene, vatan hainlerine mutlaka idam cezası gelmeli. Çürüyen uzuv kesilir. Seçim öncesi ilgililere duyrulur....
12 Ağustos 2015 Çarşamba 09:26
 // user
Yakalansa ne olacak bu kanunlarla yine serbest kalacak kanunlar normal vatandasa isliyor...
12 Ağustos 2015 07:36
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler