YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Polis 51 kişiyi dolandırılmaktan kurtardı
Polis 51 kişiyi dolandırılmaktan kurtardı
19 Mart 2015 18:28
Uşak'ta özellikle banka ve PTT şubeleri ile para çekme makineleri önlerinde görevlendirilen polisler, son iki ayda 51 kişinin telefon dolandırıcılarına para transfer etmesini önledi.

Uşak'ta, özellikle banka ve PTT şubeleri ile para çekme makineleri önlerinde görevlendirilen polislerin, son iki ayda 51 kişinin telefon dolandırıcılarına 224 bin lira para transfer etmesini önlediği bildirildi.

Uşak'ta Toplum Destekli Polislik Şubesi tarafından "Dolandırıcılığı Önleme Projesi" kapsamındaki çalışma başlatılarak, özellikle banka ve PTT şubeleri ile para çekme makineleri önlerinde polisler görevlendirildiği belirtildi.

Polislerin, uzun süre cep telefonu ile konuşan, aynı zamanda işlem yapmaya çalışan kişileri izlemeye aldığı, dolandırılacaklarından şüphelendikleri kişilerin yanlarına giderek kendilerini tanıttıkları ve olaya müdahil oldukları kaydedildi. Böylelikle, kendilerini polis, savcı olarak tanıtarak para transferi yaptırmaya çalışan kişilerle telefon görüşmesi yapılan 51 olaya müdahale edildiği ve 224 bin lira paranın dolandırıcıların eline geçmesinin engellendiği ifade edildi.

Emniyet yetkilileri, hiç bir kamu görevlisinin telefon yoluyla vatandaştan para talep etmeyeceğini vurgulayarak, vatandaşların bu tür olaylar karşısında dikkatli olmasını istedi.

 

AA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler