YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Polis 10 aydır takipteydi
Polis 10 aydır takipteydi
04 Haziran 2010 18:26
İran bağlantılı çete polisin 10 aylık takibi sonucu çökertildi

Van'da jandarma ekipleri tarafından 10 ay süren takip sonucu İran'la bağlantılı olarak eroin imalatı ve ticaretini yaptığı ileri sürülen bir çete çökertildiği. Çete elebaşının yanı sıra yakalanan 3'ü kadın 4 zanlı geniş güvenlik önlemleri altında adliyeye sevk edildi.  
 

İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, uyuşturucu madde imal ticaretini yapan suç örgütüne yönelik sürdürdüğü takip sonucu geçen ay 4 ayrı yerde düzenlediği eş zamanlı operasyon sonucu 7 kişiyi gözaltına alırken toplam 473 kilo gram eroin ele geçirmişti. Zanlıların tutuklanmasının ardından operasyonlarını devam ettiren jandarma, örgüt elebaşını ve üyelerinin tamamının yakalanmasına yönelik çalışmalarını sürdürüdü. Bu kapsamda zanlıların izini ve ikamet ettiği yerleri tespit eden ekipler, önceki gün sabah saatlerinde Van merkez ile Özalp ilçesinde operasyon düzenlendi. Düzenlenen operasyonda uyuşturucu kaçakçılığı suçundan 3 yıldır aranan ve aynı zamanda örgütün lideri olduğu ileri sürülün S.K. isimli zanlı, N.B. adına düzenlenmiş sahte kimlikle birlikte yakalandı. Bu zanlı ile birlikte yakalanan N.K. isimli erkek ile C.K., Ö.K. ve Ö.T. isimli kadınlar da gözaltına alındı. Zanlıların evlerinde yapılan aramada 1 adet  ruhsatsız tabanca ele geçirildi. Zanlılar, yapılan sorgularının ardın bugün akşam saatlerinde geniş güvenlik önlemleri atında adliyeye sevk edildiler. 
 

Gerçekleştirilen bu operasyonla birlikte İran İslam Cumhuriyeti ile bağlantılı faaliyet yürüten uyuşturucu imal ve ticareti yapan suç örgütü tamamen çökertildi. Daha önce 4 ayrı operasyonda ele geçirilen uyuşturucu maddenin piyasa değerinin yaklaşık 7 milyon 500 bin olduğu ifade edildi. İHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler