YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
PÖH ve JÖH 'Bayrak' şiiri eşliğinde Cizre'ye Türk bayrağı çekti
Şırnak’ın Cizre ilçesinde teröristlere yönelik operasyonlar tüm hızıyla devam ederken, teröristlerden temizlenen bir bölgede güvenlik kuvvetleri tarafından Arif Nihat Asya’nın ‘Bayrak’ şiiri eşliğinde Türk bayrağı göndere çekildi.
PÖH ve JÖH 'Bayrak' şiiri eşliğinde Cizre'ye Türk bayrağı çekti
24 Ocak 2016 / 20:30 Güncelleme: 24 Ocak 2016 / 20:42

Operasyonların tüm hızıyla devam ettiği Cizre ilçesinde bulunan Mezbaa Sokak inişi kavşağında bulunan yüksek bir yere çıkan Polis Özel Harekat (PÖH) ve Jandarma Özel Harekat (JÖH) timleri göndere Türk bayrağı çekti.

3 gün önce yaşanan olayda bir Polis Özel Harekat mensubu Şair Arif Nihat Asya’nın ‘Bayrak’ şiirini okurken, diğer arkadaşları da Türk bayrağını göndere çekti. Şiir okunması eşliğinde Türk bayrağının göndere çekilmesi ise saniye saniye cep telefonu tarafından kaydedildi.

Türk bayrağının göndere çekildiği sırada elinde silah olan bir Polis Özel Harekat mensubu Arif Nihat Asya’nın ‘Bayrak’ isimli şu dizelerini yüksek sesle haykıra haykıra söyledi:

“Ey mavi göklerin beyaz ve kızıl süsü. Kız kardeşimin gelinliği, şehidimin son örtüsü. Işık ışık, dalga dalga bayrağım! Senin destanını okudum, senin destanını yazacağım. Dalgalandığın yerde ne korku, ne keder. Gölgende bana da, bana da yer ver.

Sabah olmasın, günler doğmasın ne çıkar. Yurda ay yıldızının ışığı yeter. Savaş bizi karlı dağlara götürdüğü gün. Kızıllığında ısındık. Dağlardan çöllere düştüğümüz gün. Gölgene sığındık. Ey şimdi süzgün, rüzgarlarda dalgalı. Barışın güvercini, savaşın kartalı.

Yüksek yerlerde açan çiçeğim. Senin altında doğdum. Senin altında öleceğim. Nereye dikilmek istersen. Söyle, seni oraya dikeyim.”

Şiirin okunmasının ardından göndere çekilen bayrak için PÖH ve JÖH ekipleri havaya ateş açtı.

İHA

 // MEMOS
ASLANLARIM BENIM .SÎZE HELAL OLSUN....
25 Ocak 2016 00:11
BAYRAK KURAN EZAN VATAN. TEK. VATAN TEK BAYRAK. TEK. DEVLET
 // DBEKIRLI. MEHMET A.
Akalan'ınıza. Kurban. Olayım. Kurban. Allahım. Sıze. Nazarıyla. Bakar. INSAALLAH. AMIN. DIYARBEKIR. CUNGUSLU. KARDESINIZ. MEHMET A. DUACINIZIM. DUAM. MEHMETCIKLERIME. VATAN. KORUYAN. KOLLAYAN. HERKESE ...
24 Ocak 2016 Pazar 22:30
 // biz osmanlıyız
Manşetlerin dili,dünden yarına favorim.teşekkürler....
24 Ocak 2016 21:21
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler