YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
PÖH başvuru ne zaman? 2016 PÖH başvuru tarihleri değişti mi?
PÖH başvuru ne zaman? 2016 PÖH başvuru tarihleri değişti mi?
10 Ekim 2016 17:35
Polis Özel harekatına binlerce genç alınacak. PÖH başvuru tarihi 10 Ekim olarak açıklanmıştı. PÖH başvuru tarihleri değiştirildi. Polis özel harekat başvuru tarihleri ne? PÖH 2016 başvuruları ne zaman başlayacak?

Polis Özel Harekat (PÖH) alınacağı duyuruldu. PÖH, Emniyet biriminin bir kolu da PÖH'tür. Binlerce genç polis olmanın yolunu arıyor. Her yıl binlerce kişi polis olarak kamuya atanıyor. Son yıllarda FETÖ operasyonu nedeniyle çok sayıda polis görevden uzaklaştırıldı. Rutin polis alımlarının yanısıra görevden uzaklaştırılan polislerin yerine yeni polisler de alınacak. Bu nedenle çok sayıda polis kadrosu açılacak. Peki polis olmak kolay mıdır? Polis olmanın şartları nelerdir? 2016 'da polis olmak için aranan şartlar değişti mi?

PÖH BAŞVURU TARİHLERİ

Polis Akademisi Başkanlığı tarafından özel harekat polisi alımı için 10 ekim tarihinde yapılacağı duyurulan başvurular, teknik sorunlar nedeniyle ileri bir tarih ertelendi.

Özel harekat polisi olmak isteyen adayların başvuru için beklediği 10 ekim tarihi konusunda Polis Akademisi Başkanlığı bir duyuru yayımladı;

"Polis Meslek Eğitim Merkezleri'ne Özel Harekat polisi yetiştirmek üzere 10.000 erkek öğrenci adayı alınacağı ve Polis Akademisi internet sitesinden yapılacak online başvuruların 10 Ekim 2016 başlayacağı bildirilmiştir.

Ancak bilgi işlem sisteminde yaşanan teknik sorunlar nedeniyle ön başvurular 17 Ekim 2016 tarihine ertelenmiştir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

 // Bedriye yaşar
Erkek kadın eşit degilmi bence bizimde hakkımız ne olur bizide alın vatanımız için herşey vatan için...
16 Ekim 2016 17:30
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler