YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
PKK'ya sağlık raporu gönderdiler
PKK'ya sağlık raporu gönderdiler
20 Mayıs 2014 09:51
Çocukları PKK tarafından kaçırılan Diyarbakırlı aileler, evlatlarını geri alabilmek için PKK'ya sağlık raporu dahi verdi.

Aileler dağa götürülen çocuklarını geri alabilmek için mücadele veriyor. İkisi Fen Lisesi öğrencisi 15 yaşındaki üç çocuğun ailesi Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi önünde "PKK çocuklarımızı geri ver" eylemi başlattı.

Başbakan ve Öcalan'a seslendiler

Gözyaşları içinde Cumhurbaşkanı, Başbakan Erdoğan ve Abdullah Öcalan'a seslenen aileler yardım istedi. PKK, çocuklarını bırakmazsa oturma eylemi yapıp açlık grevine başlayacaklar.

Aileler muhatap bulamamaktan yakınıyor

Lise öğrencileri Halime Gündüz ve Fırat Aydın Eren'in MEGAM-DER'in 23 Nisan'da Diyarbakır Lice'de düzenlediği piknik sırasında dağa götürülen 14 çocuk arasında olduğu belirtildi. Fırat Aydın Erdem'in babası Selami Eren muhatap bulamamaktan yakınıyor.

"Çocuğum hastaydı"

BDP'nin kendileriyle ilgilenmediğini söyleyen acılı baba şöyle konuştu;

"Ben Kulp'luyum. Yerel kaynaklarla ulaşmaya çalıştık. Çocuğun orada olduğunu öğrendik. Oğlum hasta. Kemiklerinde kırıklar oluştuğunu, göz tembelliği olduğunu gösteren raporlar gönderdik kendilerine. Çocuk geri gönderilmedi, bir açıklama da yapılmadı. Yapacak bir şey kalmadı ve eyleme başladık."

"Kandırılarak götürüldü, sağlık problemleri var"

Fırat Aydın Eren'in annesi Mahfuze Eren ise, "Tüm yetkililere sesleniyorum, çocuğumun geri gelmesini istiyorum. Çocuğum daha 15 yaşında onun yeri ailesinin yanı ve eğitim. Geri gelmesi için oturma eylemine başlayacağız. Gelinceye kadar eylemimiz açlık grevine kadar uzayacak. Çocuğum kandırılarak götürüldü. Sağlık problemleri var" dedi. 

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler