YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
PKK'ya ölümcül darbe çok yakında
Hendek ve barikatlarla bölge halkına zulmeden PKK'lı hainlere yönelik operasyonda sona yaklaşıldı.
PKK'ya ölümcül darbe çok yakında
08 Ocak 2016 / 12:20 Güncelleme: 08 Ocak 2016 / 12:34

AK Parti MYK'da bölgedeki 'süpürme harekatı' ele alındı. Sur ve Silopi dışındaki tüm ilçelerin teröristlerden temizlendiği ve operasyonun 3 hafta içinde mutlak başarı ile sonuçlanmasının planlandığı öğrenildi.

Güvenlik güçleri, "Süpürme Harekâtı"nın tamamlandığı yerlerde teröristlerin yeniden yuvalanmasını önlemek için mobil karakollar dahil her türlü tedbiri almaya başladı.

Başbakan Ahmet Davutoğlu başkanlığında önceki gece yapılan AK Parti MYK toplantısında terör operasyonları masaya yatırıldı. MYK üyelerine verilen bilgilerden şu çarpıcı detaylar ortaya çıktı...

Operasyonların 3 hafta sonra tamamlanması planlanıyor.

Diyarbakır'ın Sur ve Şırnak'ın Silopi ilçesi dışında sıkıntılı yer kalmadı.

Özellikle Sur'da büyük bölümü MLKP'li olan teröristler, köşeye sıkıştı.

Örgütten ve HDP'den gelen "Koridor açılarak, elemanların ülke dışına çıkmasına izin verilmesi" talebi, kabul edilmedi.

Cizre'de Cudi, Yasef ve Nur mahallesinde yürütülen operasyonlar, 3 gün önce tamamlandı. Buradaki terör unsurlarından bazılarının Türkiye dışına kaçtığı belirlendi.

YARALAR SARILACAK

Operasyonlarda tanklarla evlere saldırıldığı iddiaları doğru değil. Sivil halkın tahliyesi için zırhlı araçlar kullanıldı.

Güvenlik güçleri, "Süpürme Harekâtı"nın tamamlandığı yerlerde teröristlerin yeniden yuvalanmasını önlemek için mobil karakollar dahil her türlü tedbiri almaya başladı.

Operasyonlar nedeniyle evlerini terk eden vatandaşların barınma sorunlarının öncelikle çözülmesi için TOKİ'nin yaptığı binalar devreye sokulacak. Diğer ihtiyaçlar, hem hükümet tarafından hem bölgedeki STK'larca yapılacak yardım kampanyaları ile karşılanacak. . Vatandaşların mağduriyetlerinin giderilmesi için AK Parti Genel Merkezi yönetimi de çalışacak. Bu kapsamda, gençlik ve kadın kolları bölgeye yönelik yardım kampanyaları düzenleyecek.

18 BAŞKAN GÖREVDEN ALINDI

MYK'da teröre destek veren HDP'li belediyelerle ilgili daha hızlı adım atılması gerektiği de gündeme geldi. Bazı MYK üyeleri, "HDP'li belediyeler, göstere göstere tüm iş makinalerini teröristlerin hizmetine veriyor. Buna rağmen, bu belediyelerle ilgili alınan tedbirler yeterli değil" dedi. Bunun üzerine MYK'ya teröre destek verdiği tespit edilen HDP'li 18 belediye başkanı ile 48 belediye meclis üyesinin görevden el çektirildiği bilgisi verildi. Operasyonların yavaş ilerlemesi ve HDP'li belediyelerle ilgili hız karar alınamamasının gerekçesi ise, "İleride Anayasa Mahkemesi veya AİHM'de Türkiye aleyhine bir durum oluşmaması için ince elenip sık dokunuyor. Terör destekçisi belediye başkanları tek tek belgelere dayanarak görevden alınıyor" şeklinde açıklandı.

KARADENİZ ŞİVESİ KONUŞAN TERÖRİST

MYK toplantısında özellikle Sur'da yığınak yapan teröristlerle ilgili ilginç bilgiler de ortaya çıktı. Güvenlik birimlerinin tespitlerine göre; Sur'daki teröristlerin büyük bölümü MLKP ve DHKP-C'lilerden oluşuyor. MLKP'liler, Suriye'de Esad'ın desteği ile 4 ayrı kampta şehir gerillalığı eğitimi gördü. Sur'daki teröristler de bu eğitim gören unsurlardan oluşuyor. Sur'da Karadeniz şivesiyle konuşan teröristlere de rastlanıldı. Bu; oradaki yapılanmanın bölgeden çok dışarıdan gelen teröristlerden oluştuğunun göstergesi. 

TÜRKİYE

 // mustafa
Bu İşte son olacağını hİç sanmıyorum. Amip gibi çogaliyorlar. Pkk yetmedi, mlkp ve dhkp-c devreye girdi. Sınır ilçelerini pyd ye bağlayıp pkk kendine il yapmak için uğraşıyor. Böylece pyd ye de kendini ispat edip kendine bölge yapacak. Pkk varlık mücadelesi içinde. Kendini ispat etmezse o zaman biter...
08 Ocak 2016 14:00
yakılan yıkılan çalınan teröre harcanan
 // :)
BURALARIN İMARI İÇİN YİNE KASTAMONULU ÇANKIRILI SİNOPLU EDİRNELİ EGELİ TRAKYALI ÇALIŞIP DEVLETİN İHTİYACI OLAN PARAYI DEVLETE YİNE YİNE YİNEDE ÖDER!!!! VATAN SAGOLSUN......
08 Ocak 2016 Cuma 12:58
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler