YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
PKK'ya eleman götüren 5 kişi yakalandı
PKK'ya eleman götüren 5 kişi yakalandı
02 Haziran 2015 18:13
Genelkurmay Başkanlığı, Hakkari ve Bitlis'te bölücü terör örgütünün dağ kadrosuna elaman götüren 5 kişinin yakalandığını bildirdi.

Genelkurmay Başkanlığı internet sitesinin "Önemli yurtiçi olaylar" bölümünde yer alan bilgilere göre, güvenlik güçleri tarafından, Hakkari'de yaşı küçük bir kişiyi bölücü terör örgütünün dağ kadrosuna götüren 3 kişi yakalandı. Söz konusu kişilerin sevk edildikleri adli makamca serbest bırakıldığı belirtildi. Bitlis'in Tatvan ilçesinde yaşanan benzer olayda ise yine yaşı küçük bir kişiyi bölücü terör örgütünün dağ kadrosuna götüren 2 kişi yakalandı. Söz konusu kişilerin sevk edildikleri adli makamca tutuklandığı bildirildi.

Öte yandan, Güvenlik güçleri tarafından, Şanlıurfa'da Suriye'deki çatışma bölgelerindeki radikal dini örgütlerle irtibatlı olduğu değerlendirilen ve Suriye'ye geçmeye çalışan yabancı uyruklu toplam 14 kişi yakalandı. Olayla ilgili olarak adli tahkikat başlatıldı.

Ayrıca bölücü terör örgütü mensubu 1 terörist, Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde güvenlik güçlerine silahsız ve teçhizatsız olarak teslim oldu. Olayla ilgili olarak adli tahkikat başlatıldı.  

 

İHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler