YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
PKK'ya çalışan belediye başkanlarına büyük şok!
İçişleri Bakanı Efkan Ala, teröristlere destek veren belediyelerle ilgili flaş açıklamalar yaptı.
PKK'ya çalışan belediye başkanlarına büyük şok!
15 Temmuz 2016 / 20:22 Güncelleme: 15 Temmuz 2016 / 20:24

İçişleri Bakanı Efkan Ala, yapılan soruşturmaların ardından şimdiye kadar 26 belediye başkanının görevden uzaklaştırıldığını belirtti.

Bölgede yaşayan vatandaşlara seslenen Efkan Ala," Oy verdiler, hizmet istesinler. Kendilerine hizmet yerine, çukur kazanları, bomba gönderenleri de asla affetmesinler." dedi.
İçişleri Bakanı Efkan Ala, incelemelerde bulunduğu Erzurum'un Tortum ilçesinde gündemdeki konuları değerlendirdi.

BELEDİYENİN KAMYONUYLA BOMBALI SALDIRI

Mazıdağı Belediye Başkanı Necla Yıldırım ile "eş başkan" olarak anılan belediye meclis üyesi Ali Özkan'ın, Artuklu ilçesi Cevizlik Jandarma Karakolu'na bomba yüklü araçla yapılan terör saldırısı sonrası görevlerinden alınmalarına ilişkin olarak Efkan Ala şunları söyledi:

"Mazıdağı'ndaki patlamada, bizim, müfettişlerin ve valilik değerlendirmelerine göre ciddi problemler var. Orada belediyenin bir kamyonu kullanılmıştır. Bu olacak iş değildir. Buna fırsat veren kim olursa olsun, gereği yapılır ve gereği de yapılmıştır. İçişleri Bakanlığı tarafından görevden uzaklaştırılmıştır. Devletin ve milletin imkanlarını, hele hele araçlarını terör örgütüne bombalı saldırıda bulunsun diye, bir şekilde buna imkan sağlar ve tahsis ederse gereği derhal yerine getirilir. Bu konuda soruşturma açtığımız belediye başkanlarını, bu konuya ilişkin yine soruşturma açılmış meclis üyelerini görevden uzaklaştırıyoruz."

26 BELEDİYE BAŞKANI GÖREVDEN UZAKLAŞTIRILDI

Küresel bir sorun haline gelen terörle topyekun mücadele yapılması gerektiğine işaret eden Efkan Ala, terörün uluslararası işbirliği gerektiren bir boyuta ulaştığını belirtti.

Türkiye'de veya dünyanın herhangi bir yerinde bir terör saldırısı olduğu zaman İçişleri Bakanları olarak İngiltere'den ABD'ye, Fransa'dan, Almanya ve Hollanda'ya kadar işbirliği içinde karşı durduklarını anlatan Bakan Ala,  bakanlarla haberleştiklerini, alınacak tedbirleri görüştüklerini bildirdi.

HERKESİN AKLINI BAŞINA ALMASI LAZIM

Bakan Efkan Ala şöyle devam etti: "O bakımdan herkesin aklını başına alması lazım. Türkiye sınırları içerisinde milletin verdiği yetkiyi hiç kimse milletin aleyhine kullanamaz, kullanırsa da gereği yapılır. Bugüne kadar 26 belediye başkanı görevden uzaklaştırıldı. Çünkü millet onlara 'hizmet etsin' diye oy veriyor. Önce kanal kazdılar, çocukları, oradaki insanları arkasına koydular. Kanalları kazarken milletin verdiği paraları ki biz hiç ayrım yapmadan devletin payı neyse gönderiyoruz, onları kanalda kullandılar. Sonra biz kanalları kapattık, temizledik, bu sefer de belediye araçlarını bombalı saldırılarda kullandırıyorlar.

OY VERDİLER HİZMET İSTESİNLER

Teröristler çeşitli yollarla bahane uyduruyorlar, kurnazlıklar yapıyorlar ama devlet soruşturma açtığında bunların hepsi ortaya çıkıyor. O bakımdan milletimize ve hele orada yaşayan vatandaşlarımıza söyleyeceğim şey şudur: Ciddi şekilde kendi oylarının hesabını da sorsunlar. Oy verdiler, hizmet istesinler. Kendilerine hizmet yerine, çukur kazanları, bomba gönderenleri de asla affetmesinler. Bu siyasetin kabul edebileceği bir durum değil. Siyaset varsa şiddet yoktur, terör yoktur. Teröre destek olunca biz de gereğini yaparız, yapıyoruz ve görevden uzaklaştırıyoruz. Bundan sonra da tavrımızda hiçbir değişiklik olmayacak, daha da ciddi bir şekilde meselenin üzerine gideceğiz."

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler