YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
PKK'nın sözde 'bölge sorumlusu' ihbar üzerine etkisiz hale getirildi
PKK'nın sözde 'bölge sorumlusu' ihbar üzerine etkisiz hale getirildi
07 Nisan 2016 16:50
Siirt'te, çok sayıda terör olayının sorumlusu olduğu tespit edilen PKK'nın sözde "bölge sorumlusu" Oğuz, "Alo 140 Terör İhbar Hattı"na gelen ihbarların titizlikle değerlendirilmesi sonucu etkisiz hale getirildi.

İçişleri Bakanlığı tarafından kurulan "Alo 140 Terör İhbar Hattı"na, yurt içi ve yurt dışından gelen ihbarların, güvenlik güçlerince titizlikle değerlendirilmesi sonucu Siirt'te çok sayıda terör saldırısının önüne geçildi.

Siirt Valisi Mustafa Tutulmaz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yapılan ihbarlar sayesinde kentte siviller ile güvenlik güçleri ve kamu görevlilerinin hedef alındığı birçok terör saldırısının önlendiğini söyledi.

İhbarlar sayesinde 15 Ocak'ta eylem hazırlığındaki terörist gruba yönelik operasyon yapıldığını belirten Vali Tutulmaz, bu kapsamda 5 teröristin etkisiz hale getirildiğini dile getirdi.

Listede adı geçen terörist ihbarla etkisiz hale getirildi
Kentte etkisiz hale getirilen teröristler arasında yakalanması için ödül konulan teröristin de bulunduğuna dikkati çeken Tutulmaz, şöyle konuştu:

"Geçen yıl Siirt'te kaçakçılık şüphesiyle durdurulan otomobilden polis ekibine ateş açılması sonucu 30 yaşındaki polis memuru Bünyamin Torğut'u şehit eden ve güvenlik güçleri ile sivilleri hedef alan birçok eyleme karıştığı tespit edilen PKK'nın 'sözde bölge sorumlusu' Çırav kod adlı Cemal Oğuz'un adı gri listede yer alıyordu. Başına 300 bin lira ödül konulan söz konusu terörist vatandaşlarımızın ihbarı neticesine gerçekleştirilen operasyonla etkisiz hale getirildi."

İhbarlar neticelendikten sonra vatandaşlara gereken ödemenin yapıldığını vurgulayan Tutulmaz, "Köyün etrafında görülen ya da köyden erzak almaya giden teröristler, vatandaşlar tarafından derhal bize bildiriyor. İhbarın ödüllendirilmesi döneminde şu ana kadar iyi sonuçlar alındı." dedi.

thumbs_b_c_e89e5a53119ee87bddf2a5e971c603da.jpg

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler