YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
PKK'nın kırsalda da nefesi kesildi
Güvenlik güçleri tarafından, dağlık ve kırsal alanda yığınaklanma faaliyetleri yapan PKK'lı teröristlere yönelik düzenlenen operasyonlarda çok sayıda patlayıcı ve yaşam malzemesi ele geçirildi.
PKK'nın kırsalda da nefesi kesildi
26 Mart 2016 / 23:33 Güncelleme: 26 Mart 2016 / 23:35

Türk Silahlı Kuvvetlerine bağlı birlikler, bölücü terör örgütü PKK'ya kırsalda da birbirini ardına darbeler vurarak önümüzdeki aylarda kırsal alanda amaçladıkları faaliyetlerin de önünü kesiyor. Bitlis Güroymak kırsalında Şehit Piyade Çavuş Aldağ-4 operasyonu ile bölücü terör örgütüne ait çok sayıda patlayıcı ve yaşam malzemesi ele geçirildi.

foto-367.jpg

OPERASYON ŞEHİDİN ADIYLA YAPILDI

Güvenlik birimleri, Bitlis 10'uncu Komando Tugay Komutanlığı tarafından, 25 Mart 2016 tarihinde Bitlis ili Güroymak ilçesi kırsalında Şehit Piyade Çavuş İlyas ALDAĞ-4 Operasyonu icra edildiğini bildirdi.

BOL MİKTARDA YAŞAM MALZEMESİ ELE GEÇİRİLDİ

Operasyonda, patlatılmaya hazır hale getirilmiş tüpler, amonyum nitratla güçlendirilmiş El Yapımı Patlayıcı (EYP) ve 1100 m kablo tespit edilmiş, ayrıca bol miktarda yiyecek ve yaşam malzemesi ele geçirildiği kaydedildi. Söz konusu EYP ve malzemelerin Cumhuriyet Savcısının talimatıyla yerinde imha edildiği vurgulandı.

TERÖRSİT FALİYETLERE BÜYÜK DARBE VURULDU

Türk Silahlı Kuvvetleri il ve ilçelerde yürüttüğü operasyonlara ilave olarak, dağlık ve kırsal alanda yığınaklanma faaliyetleri yapmış olan BTÖ mensuplarına yönelik operasyonlara da ara vermeden devam ettiğine dikkat çekilerek, bu operasyonların önümüzdeki aylarda kırsal alanda PKK'nın amaçladığı terörist faaliyetlere büyük sekte vurduğu; sözde üst düzey teröristlerin bundan büyük rahatsızlık duyduğu kendi aralarında yapmış oldukları telsiz konuşmalarına yansıdığı kaydedildi.

 

İHA

 // Nahsenuyrum
Allahbirlimiziberaberllimizibozmaslnvepekakaylbertarateylesinallahbumiletinnsahibiolsun...
27 Mart 2016 11:14
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler