YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
PKK'nın keskin nişancıları öldürüldü
PKK'nın keskin nişancıları öldürüldü
29 Mart 2016 11:50
Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde devam eden operasyonda aralarında 2 keskin nişancının da bulunduğu 3 terörist etkisiz hale getirildi.

İlçede 13 Mart'taki sokağa çıkma yasağının ardından başlatılan "Şehit Jandarma Uzman Çavuş Ramazan Gülle Operasyonu" kapsamında, arama, tarama faaliyetleri ile çukurların kapatılması, barikatların kaldırılması ve el yapımı patlayıcıların etkisiz hale getirilmesi çalışmaları devam ediyor.

Esentepe, Güngör, Eski Kışla, Orman, Mezarlık, Yeni, Yeşildere, Cumhuriyet ve Dize mahallelerinde güvenlik güçleri ile ağır silahlar kullanan örgüt mensupları arasında sıcak çatışmalar yaşanıyor. 

- Keskin nişancılar etkisiz hale getirildi

Güvenlik güçlerinin, Güngör Mahallesi'nde yürüttüğü operasyon esnasında terör örgütü mensuplarıyla çatışma yaşandı. Çatışmada, 3 terörist etkisiz hale getirildi, bunlardan 2'sinin örgütün keskin nişancısı olduğu belirlendi.

Teröristlerin cenazeleri, Yüksekova Devlet Hastanesi morguna gönderildi.

İlçede operasyonun başladığı tarihten itibaren etkisiz hale getirilen terörist sayısı da 86 oldu.

Bu arada, bölgedeki aramada, ikişer uzun namlulu silah, bir RPG-7 roketatar, 3 tabanca, bu silahlara ait 10 şarjör ve 200 mermi ile sırt çantası ve tıbbi yaşam malzemeleri ele geçirildi.

Güvenlik güçleri, başka bir noktada da teröristlere ait 10 çift kış kıyafeti ile çok sayıda örgütsel doküman buldu.

AA

askerin polisin bir damla kanına, alayını değişmem. itlaf edin.
 // hursit dilaver
tahmin edilen noktalara ve evlere bol bol biber gazı atsanız da sonra nallasanız. tünellerde de öyle.. bol bol gaz sıkın. nasıl yukarı çıkacaklar görün. avrupada mesela almanya hapisteki bader meinhofları öldürdü.muzur olan ne varsa bakmayacaksınız.itlaf tek yöntemdir. fransada tvler gösterdi..yaralı teröristi vurup öldürdü ve yoluna devam etti polis.biraz ABden korkmayın yahu.eliniz ayağınız dolaşıyor.FEHRİYEYİ HALA VERMEYENLERDEN İNSAF MI,ÖDÜL MÜ,AFERİN Mİ BEKLİYORSUNUZ....
29 Mart 2016 Salı 12:43
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler