YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
PKK'nın katliam yaptığı köyde HDP'ye büyük şok!
PKK'nın 16 vatandaşı katlettiği Tanışık köyünde, hain saldırıda ölenlerin ailelerini ziyarete giden HDP'liler, köye kabul edilmedi. Vatandaşlar, Bizim devletten başka hiçbir şeye ihtiyacımız yok. Belediye bize otobüs bile göndermiyor" dedi.
PKK'nın katliam yaptığı köyde HDP'ye büyük şok!
20 Haziran 2016 / 17:30 Güncelleme: 20 Haziran 2016 / 17:47

HDP'liler, Diyarbakır'ın Sur ilçesi Tanışık köyünde, 12 Mayıs gecesi bomba yüklü kamyonu taşıyan PKK'lıları durdurmak için canlarını hiçe sayarak hayatlarını kaybeden ve sivil şehit statüsüne alınan 16 köylünün yakınlarına ziyarette bulunmak istediler.

HDP'LİLERİ İSTEMEDİLER

PKK terör örgütünün yapmış olduğu katliamın ardından başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binalı Yıldırım'ın yanı sıra bakanlar, milletvekilleri ve diğer siyasi partilerin temsilcileri köye taziye ziyaretlerinde bulunurken, köyü ziyaret etmek isteyen HDP'li vekilleri ve belediye başkanlarını ise köylülerin kabul etmediği öğrenildi.

BELEDİYE HALA OTOBÜS GÖNDERMİYOR

Diyarbakır merkeze yaklaşık 20 kilometre uzaklıkta bulunan Tanışık köyüne aynı zamanda büyükşehir belediyesinin otobüs göndermediği bildirildi. 

Patlamanın yaşandığı yere yakın ve aynı zamanda Tanışık köyüne 2 kilometre uzaklıkta bulunan Dürümlü köyüne belediye otobüslerinin her gün düzenli olarak gittiği, HDP'li belediyenin otobüs gönderdiği öğrenildi. 

Tanışık köyünde bulunan vatandaşlar, kendi imkanlarıyla şehir merkezine inerken, imkanı olmayan köylülerin ise otobüse binmesi için yürüyerek Dürümlü köyüne gittiği belirtildi.

"HDP'LİLER KÖYE GELMEK İSTEDİ, KABUL ETMEDİK"

Tanışık Köyü Muhtarı Bayram Yaman, yaptığı açıklamada, HDP'lilerin köye gelmek için girişimlerde bulunduklarını ifade ederek, "Biz kesinlikle onları kabul etmedik ve bundan sonra da etmeyeceğiz. 

PKK terör örgütünü tuttukları ve destek verdikleri sürece hiçbir zaman bizim köye giremezler. Belediyenin bütün parası hem PKK'ya gidiyor. 

Bizim devletten başka hiçbir şeye ihtiyacımız yok. Belediye bize otobüs bile göndermiyor." dedi.

....
 // Adıyaman'lı Akın
Helal olsun kardeşlerime, o hainlere en güzel cevabı vermişler....
20 Haziran 2016 18:40
İNŞÂ'ALLAH, ÎMANLl, İZ'ÂNLl ➷➷➷➷➷
 // Halîme Gözüpek
BASÎRETLİ TÜM KÜRT KARDEŞLERİMİZ'DE BU GERÇEKLERİ GÖRÜR VE PKK'YA KARŞl AYNl DİKDURUŞU SERGİLER VE HEP BİRLİKTE BU BELÂDAN KURTULURUZ!!!...
20 Haziran 2016 Pazartesi 18:10
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler