YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
PKK'nın Karakoçan sorumlusu ölü ele geçirildi
Güvenlik güçleri tarafından Tunceli'Nin Pülümür kırsalında gerçekleştirilen operasyonda 3 terörist ölü olarak ele geçirildi. Öldürülen teröristlerden birisinin Elazığ Karakoçan sorumlusu Emrah Kurt olduğu ortaya çıktı.
PKK'nın Karakoçan sorumlusu ölü ele geçirildi
05 Mayıs 2016 / 09:26 Güncelleme: 05 Mayıs 2016 / 10:03

Güvenlik kaynaklarından alınan bilgiye göre, 15-16 Nisan'da Tunceli'nin Pülümür ilçesi kırsalındaki "Şehit Jandarma Astsubay Üstçavuş Seçkin Çil-15 Operasyonu"nda silahlarıyla ölü ele geçirilen 3 teröristten birinin, örgütün Elazığ Karakoçan sorumlusu Emrah Kurt olduğu tespit edildi.

Kurt'un etkisiz hale getirilmesinin, terör örgütünün Kandil'le yaptığı telsiz konuşmalarına da yansıdığı ve bu kaybın büyük moral bozukluğuna neden olduğu öğrenildi.

Teröristin 2008'de örgüte katıldığı ve çok sayıda eylemi planladığı, 2014'te Bingöl ve Elazığ'da yol kestiği, vatandaşlara örgüt propagandası yaptığı ve kendisinin fark eden polis memurunu yaraladığı belirtildi.

Farklı eylemlere katılan Kurt'un, 2014'te Karakoçan-Kiğı karayolunu trafiğe kapatarak 3 tırı ateşe verdiği, geçen yıl da aynı karayoluna yerleştirilen el yapımı patlayıcıların infilak ettirilmesi ve uzun namlulu silahlarla araçlara ateş açılması eylemlerini gerçekleştirdiği kaydedildi.

Kurt'un, Karakoçan kırsalındaki operasyonda askeri birliğe ateş açma, baz istasyonlarını el yapımı patlayıcıyla tahrip etme, Karakoçan İlçe Jandarma Komutanlığı lojmanları nizamiyesine roketatar ve uzun namlulu silahlarla saldırıda bulunma ve Karakoçan Başyurt Jandarma Karakoluna uzun namlulu silahlarla ateş etme gibi eylemlerde yer aldığı bildirildi.

Teröristin, yine Elazığ'ın Karakoçan ilçesine bağlı köylerde de vatandaşlardan zorla para ve erzak alınması olaylarının faili olduğu kaydedildi.


AA

 // İsmail
Sözde sorumlusu deseniz daha doğru olurdu...
05 Mayıs 2016 17:03
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler