YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
PKK'nın ithal teröristi ülkesine postalandı
İstanbul'da tüm açıklamalara rağmen yasak kararlarına uymayan HDP, halkı meydanlara davet etti ancak halktan umduğu desteği bulamadı. Kaos için harekete geçen PKK'lı İtalyan Giovanna Lanzavecchia ise yakalanarak sınır dışı edildi.
PKK'nın ithal teröristi ülkesine postalandı
21 Mart 2016 / 07:20 Güncelleme: 21 Mart 2016 / 08:36

İstanbul'un kalbi durumundaki İstiklal Caddesi'nde 4 kişinin can verdiği canlı bomba saldırısının ardından Türkiye kenetlendi. Terör bir kez daha lanetlendi. Birlik beraberlik mesajları verildi. 

PKK ve destekçileri ise kaos için Nevruz kutlamalarını bahane etti. Kan siyaseti yapan HDP, İstanbul'da kutlamalara izin verilmemesine rağmen vatandaşları meydanlara davet etti! Ancak halk kaos çağrısına kulak vermedi. 

Provokatörler dışında hiç kimse meydanlara inmedi. İstanbul polisi, Nevruz kutlamalarının yasaklanmasına rağmen provokasyon için kutlama bahanesiyle meydanlara inmeye hazırlanan terör örgütü PKK'ya seri operasyonlar düzenledi.

TERÖR KAMPLARINDA SİLAH EĞİTİMİ

İstanbul polisi, özellikle yabancı uyruklu kişilerin kaos için düğmeye bastığını belirledi. Fatih'te düzenlenen operasyonda ise İtalyan Giovanna Lanzavecchia (33) isimli kadın yakalanarak sınır dışı edildi. 

PKK kamplarında silah eğitimi aldığı belirlenen Giovanna Lanzavecchia'nın sosyal medyadaki hesapları incelendi. İtalyan kadının, PKK kamplarında ağır silahlarla çekildiği fotoğrafları sosyal medya hesabından paylaştığı ve terör örgütü propagandası yaptığı belirlendi.

İtalyan Giavanna, PKK kamlarında silah eğitimi aldı. Fotoğraflarını sosyal medyadan paylaştı. Nevruz bahanesiyle kaos çıkartmak için örgütten talimat aldığı ortaya çıktı.

PKK PAÇAVRASIYLA POZ VERDİ

Sınır dışı edilen İtalyan kadının, PKK'yı simgeleyen paçavrayla çekildiği fotoğraflar dikkat çekti. Öte yandan İstiklal Caddesi'ndeki canlı bomba saldırısının ardından başka noktalarda da patlama olacağına dair sosyal medyada paylaşımlarda bulunduğu tespit edilen Tunahan Akyol, Ümraniye'de enselendi. 

Önceki gün de Başakşehir'de Nevruz kutlamaları yapmak için bir araya gelen 50 kişi polisi görünce kaçmak istedi. Kovalamaca sonrasında yakalanan 12 şüphelinin üst aramasında patlayıcı maddeler ele geçirildi. Yine Başakşehir'de gözaltına alınan 11 şüphelinin çoğunun yaşının küçük olması dikkat çekti.

 

TAKVİM

Yabancı casuslar
 // Adıyaman'lı Akın
Keşke bana verselerdi ben en ağır şekilde verirdim cezasını....
21 Mart 2016 12:23
 // Bitlisli yalnız kurt
Vah zavallı TÜRKİYEM... İşgal bitmemiş olacak ki daha kanunlarımızı bile kendi lehimize uygun çıkartamıyoruz...vah ki ne vah... "bdr" rumuzlu yorum yüreğimi sızlattı...vah ki ne vah......
21 Mart 2016 11:19
 // bdr
Geçenlerde bizim apartmanda komşunun birisi büyük bir tüccar dir kendisi kapısında 3 polis 2 avukat içeride coluk çocuk kadın uşak aglasiyorlar adam diyorki kardeşim taahhüt ettim odeyemedim ama 1 aya kadar ödeyeceğim 1 ay sonra odemezsem atın beni içeri ayrıca benim DEVLETE KARŞI İŞLEMİŞ OLDUĞUM BİR SUÇUM YOK BORCUM ŞAHSA biz aramızda çozeriz diyor ama nafile adamı karısının çocuklarının gözönünde suriyerek merdivenlerden aldı götürdüler suçu 3 ay kesinleşmiş hapsi varmis.EY DEVLET...
21 Mart 2016 10:19
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler