YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
PKK'nın eylem şifresi çözüldü
PKK'nın eylem şifresi çözüldü
06 Ağustos 2015 08:55
PKK’nın Doğu ve G.Doğu Anadolu’da güvenlik birimlerini hedef aldığı silahlı eylemler sürerken, istihbarat birimleri önemli tespitlere ulaştı. Eylemlerin, terör örgütünün bölge komutanları ve sorumlularınca verilen talimatlar üzerine yapıldığı belirlendi.

PKK’nın, son dönemdeki silahlı eylem talimatlarını, terör örgütün askeri kanadından bildirim alan bölge komutanın verdiği belirlendi.

PKK’nın Doğu ve Güneydoğu Anadolu’da güvenlik birimlerini hedef aldığı silahlı eylemler sürerken, istihbarat birimleri önemli tespitlere ulaştı. Terör örgütü unsurları arasındaki iletişimi çok yönlü olarak takip eden istihbarat birimleri, son dönemde ART arda gerçekleştirilen kanlı eylemlerin arka planına yönelik bazı bulgular elde etti. Son olarak Ağrı Doğubeyazıt’ta Jandarma karakoluna yönelik 2 ton bomba yüklü traktörle gerçekleştirilen, 2 askerin şehit olduğu 31’inin de yaralandığı intihar saldırısı da dahil olmak üzere gerçekleştirilen eylemlerin, terör örgütünün bölge komutanları ve sorumlularınca verilen talimatlar üzerine yapıldığı belirlendi.

‘Serbest hareket edin’

PKK’nın önemli isimlerinden gelen “çözüm süreci bitmiştir” şeklindeki açıklamaların ardından, terör örgütünün askeri kanadının, iletişime geçtiği bölge komutanları ve sorumlularına “serbest hareket” talimatı verdiği tespit edildi. Bu kapsamda örgütün askeri kanadının bölge komutanlarına “serbest hareket edin, koşullar oluştuğunda eylem yapın” talimatını ilettiği istihbarat birimlerince takip edilen örgüt içi iletişime yansıdı. Bu doğrultuda örgüt yönetiminin ya da askeri kanat yönetiminin gerçekleştirilen her bir eylem için ayrı ayrı talimat vermediği ve eylemlerin bölgelerdeki PKK unsurlarınca “anlık/spontane” şekilde gerçekleştirildiği değerlendirildi.

 

MİLLİYET

hiç uğruna
 // akif
Zavallı hiç uğruna feda ediyorsunuz kendinizi şehitlerimize her sıktığınız kurşun sizi cehenneme götürüyor bundan kimsenin şüphesi olmasın.

Yüce Mertebe Şehitlik varken ya Rabbım nasip eyle. amin inşallah...
06 Ağustos 2015 19:20
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler