YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
PKK’nın çocuk cinayetleri telsize yansıdı
Bebek katili bölücü terör örgütü PKK mensuplarının, Ağrı ve Hakkari'de gerçekleştridikleri çocuk cinayetleri kendi aralarındaki telsiz konuşmalarına yansıdı.
PKK’nın çocuk cinayetleri telsize yansıdı
10 Temmuz 2016 / 20:00 Güncelleme: 10 Temmuz 2016 / 20:01

Askeri kaynaklardan alınan bilgiye göre, 09 Temmuz 2016 tarihinde saat 09.45’te Ağrı/Diyadin, Taşkesen köyü Kurttepe mevkiinde, güvenlik güçlerince daha önce icra edilen operasyonlarda bölücü terör örgütü mensuplarınca kullanılan mevzilerden birinde EYP düzeneğinin patlaması neticesinde bölgede çobanlık yapan 14 yaşındaki Fettah Erdem hayatını kaybetmiş, 19 yaşındaki Sinan Çiftçi ise yaralanmıştı.

Bölücü terör örgütü tarafından 09 Temmuz 2016 tarihinde saat 18.00’de Hakkari/Çukurca, 2’nci Hd. Tug.K.lığı kışlasına ve Narlı köyüne havan ile toplam 8 atım gerçekleştirilmişti.

Yapılan silahlı saldırıda yola düşen merminin sivil bir araca isabet etmesi sonucunda 2 çocuk hayatını kaybetmiş (12 ve 5 yaşında), 7 kişi ise yaralanmıştı.

Saldırının ardından ’Ferho’ telsiz Çağrı Adını (Ç/A) kullanan teröristle ’Refik’ telsiz Çağrı Adını (Ç/A) kullanan diğer bir teröristin arasında geçen görüşme ise şöyle:

FERHO (Ç/A): Refik iyi günler

REFİK (Ç/A): Sağol iyi günler

FERHO (Ç/A): Bu olay nedir? Düşmana saldırı yapıyorlar ama çocukları, 
sivilleri arabanın içinde vuruyorlar.

REFİK (Ç/A): Doğrudur, bir aile isabet almış. Arabaya isabet etmiş.

FERHO (Ç/A): Bu kadar nişancılarsa niye düşmana vuramıyorlar, anlamadım.

REFİK (Ç/A): Aslında arkadaşlar bu konuda tecrübeli ama bilmiyorum işte...

FERHO (Ç/A): Gerçi üzüldüm mü? Hayır bu şerefsizler düşmanla birlikte hareket ediyor, iyi bir ders olur onlara da. Askerin yerine biz buralarda olsaydık bu da yaşanmazdı.

REFİK (Ç/A): Aynı düşünüyoruz, aynen öyle.

FERHO (Ç/A): Çocuklar ölmüş, ama basın çok durmadı üzerinde, bu iyi bizim açımızdan. Çocuk hassas konu daha dikkatli olsunlar yine de. Yukarıdan (Kandil’i kast ediyor) bu konuda bir şey geldi mi sana?

REFİK (Ç/A): Yok hiç ses çıkmadı.

FERHO (Ç/A): Güzel tamam. Düşmanla işbirliği yapanlar olursa onları da vursunlar, cezalandırsınlar, onda problem yok. Herkes kendine çeki düzen versin.

REFİK(Ç/A): Katılıyorum, katılıyorum. Söylerim tamam.

 // Ömer
i.yıldız adlı şahıs yahudi çalışkanlığından kastı nedir acaba? Hırsızlık mı fuhuş mu ihanet mi? Bir insan hele hele Müslünım diyen biri ... Allah bizim emir eri değil ki, Allah bizim hizmetkarımız değil ki gibi rahatça cümleler kurabilyor.işte erdoğanın etrafını saran ihanet sarmalının akıl hocaları bu yahudiseviciler oldukça yeryüzünde terör bitmez...
10 Temmuz 2016 22:12
 // Ömer
pkk çocuk cinayetleri telsiz konuşmalarına iktidarın terörist devlete karşı diz çöküşü canlı yayında itiraf-faş edildi 48de kurulan yahudi devleti bu gün dünyaya her konuda hükmetmekte bu nedenle barışmak zorundayız diyen i.yıldız bin yıllık devlet olarak direnmeyi git Filistin halkından öğren! tarihi itiraf ve acziyet...
10 Temmuz 2016 21:47
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler