YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
PKK'nın bomba üretim merkezi havaya uçuruldu
Ağrı Dağı ve civarında aralıksız süren operasyonlarda, 4 terörist etkisiz hale getirilirken PKK'nın bomba üretim merkezi de imha edildi.
PKK'nın bomba üretim merkezi havaya uçuruldu
26 Eylül 2015 / 14:35 Güncelleme: 26 Eylül 2015 / 15:29

Ağrı Valiliğinden yapılan açıklamaya göre, "geçici askeri güvenlik bölgesi" ilan edilen Ağrı Dağı'nda terör örgütü mensuplarına yönelik düzenlenen hava destekli operasyonlar aralıksız devam ediyor.

Bölgede Ağrı Dağı'nın güneyindeki Tendürek Dağı kırsal alanında bölücü terör örgütü PKK unsurlarına yönelik hava destekli sürdürülen operasyonda, 4 terörist etkisiz hale getirildi.

foto-315.jpg

Bölücü terör örgütü mensuplarının el yapımı patlayıcı imalatı yaptığı üretim merkezinin de imha edildiği operasyonda, 4 kalaşnikof tüfek ve bu silahlara ait çok sayıda mühimmat, el yapımı patlayıcı imalatında kullanılan 400 kilogram amonyum nitrat, 12 boş mutfak tüpü, patlayıcı doldurularak hazır hale getirilmiş 31 büyük, 2 küçük mutfak tüpü ile çok sayıda eylemlerde kullanılmak üzere olduğu değerlendirilen aralarında astsubay ve uzman çavuş rütbeli askeri elbiselerinin de bulunduğu malzeme ele geçirildi.

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler