YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
PKK'nın Bitlis yapılanmasına ağır darbe
Muş bölgesinde, güvenlik güçlerince düzenlenen operasyonlarda, PKK'nın bitlis yapılanmasına ağır darbe vuruldu. 10 PKK'lı'nın öldürüldüğü operasyonda aralarında üst düzey yöneticilerin de bulunduğu 6 terörist yakalandı.
PKK'nın Bitlis yapılanmasına ağır darbe
20 Nisan 2016 / 11:28 Güncelleme: 20 Nisan 2016 / 19:23

Muş bölgesinde güvenlik güçlerinin düzenleyen operasyonlarda, PKK'nın Bitlis yapılanmasına ağır darbe vuruldu. Operasyonda 10 PKK'lı etkisiz hale getirilirken 6 PKK'lı yakalandı. 

Etkisiz hale getirilen ve yakalanan PKK'lılar arasında yeşil listeyle aranan ve başlarına birer milyon Türk Lirası ödül konulan teröristlerin de olduğu belirtildi.

BİTLİS BÖLGESİNDE FAALİYET GÖSTEREN SÖZDE 'HAÇEREŞ GÜCÜ' ÇÖKERTİLDİ

31 Mart 2016 tarihinde Bitlis - Muş bölgesinde güvenlik güçleri PKK terör örgütüne yönelik operasyon başlattı. Operasyonda 10 PKK'lı etkisiz hale getirilirken 6 PKK'lı yakalandı. 

Bölgedeki askeri kaynaklardan alınan bilgilere göre; Bingöl, Muş, Bitlis illerinde çok sayıda terör eyleminden sorumlu, yeşil listeyle aranan ve başlarına birer milyon Türk Lirası ödül konulan PKK'nın sözde Erzurum eyaleti tepe yönetiminde yer alan 'Sinan Devrim' kod isimli PKK'lı Mehmet Hayme yakalandı. 

Aynı operasyonda Garzan eyaleti tepe yönetiminde yer alan 'Hemgin Koçer' kod isimli PKK'lı Cemil Ateş ise etkisiz hale getirildi. Operasyonlarda Bitlis bölgesinde faaliyet gösteren sözde 'Haçereş Gücü' de çökertildiği belirtildi.

Haçereş (KARAHAÇ) nedir?

Haçereş'in anlamı Karahaç demektir bu isim Ermeni terör örgütünün ismidir ve 1915 öncesi ve sonrası Van'da büyük katliamlara imza atmıştır. Bu isim PKK'nın Ermeni örgütü olduğunun en büyük delilidir.

22 SIĞINAK VE BARINAK İMHA EDİLDİ

Bölgede İHA ve Drone’ların kullanıldığı operasyonlarda, tespit edilen 22 sığınak ve barınak imha edildi. Yapılan aramalarda ; PKK’nın üst düzey yöneticilerinin kullandığı 3 M-16 Piyade Tüfeği üzerinde dürbünü ile birlikte 2’si keskin nişancı silahı olmak üzere, çeşitli çap ve markalarda toplam 20 uzun namlulu silah, bu silahlara ait 2 bin 500 mühimmat ve 50 şarjör, 3 mühimmatı ile birlikte 2 adet RPG-7 roketatar, 20 adet el bombası, 2 adet dürbün, Kandil'den talimat almak için kullanılan 2 büyük telsiz ve grup içi haberleşmeyi sağlayan 5 küçük telsiz ele geçirildi.

foto-367.jpg

5.5 TON AMONYUM NİTRAT ELE GEÇİRİLDİ

El yapımı patlayıcı yapımında kullanılan; 5 bin 500 kilogram amonyum nitrat, 250 gram C4 patlayıcı, 5 hazırlanmış el yapımı patlayıcı düzeneği ve bu düzenekleri aktif hale getirmek için devre kartı, 40 tüp, 1150 metre kablo, 290 pil, 5 akü ve bunları şarj etmek için 1 güneş paneli ile 2 adet şarj aleti, örgüt propagandası yapmak maksadıyla kullanılan video kayıt cihazı ve fotoğraf makinası, 2 bin 500 kilogram gıda malzemesi, çok miktarda giyecek ve tıbbi malzeme ile birlikte örgütsel dokümanlar ele geçirildi.

haçereş örgütü
 // dr derdan beril
haçereş ismi ermeni terör örgütünün Kürtçeleştirilmiş ismidir. anlamıda "karahaç" tır ve bu örgüt 1915 öncesi ve sonrasında çok katliam yapmıştır. tarihçilerin ve analizcilerin bu konuyu irdeleyip pkk nın aslında bir ermeni örgütü olduğunu ortaya çıkarması lazımdır bu isme çok dikkat çekmek şarttır pkk haçereş ismini kullanmakla kökenini itiraf etmektedir lütfen özellikle Alper tan ve kanal a yönetiminin bu konuya dikkat çekerek pkk nın bir ermeni örgütü olduğunu ve intikama ldığını orty ky lz...
20 Nisan 2016 Çarşamba 18:45
 // kutsi.
O amınyum nitratın üzerine oturtup patlatın şerefsizleri....
20 Nisan 2016 16:45
Birde yakalananları besleyecekmiyiz
 // muammer bekaroğlu
bunları birde beslemek çok zoruma gidiyor,o patlayıcılar hep belediye vasıtası ile getirildi daha bu belediye başkanları içeri alınmayacakmı....
20 Nisan 2016 Çarşamba 14:21
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler