YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
PKK'lının mezarına ziyaret
PKK'lının mezarına ziyaret
02 Mart 2010 21:01
Şırnak'ın Cizre ilçesinde Barış ve Demokratik Partisinin Milletvekilleri ve Kandil'den gelen PKK terör örgütü üyesi grup, ölen teröristlerin mezarlarını ziyaret etti.

Şırnak'ın Cizre ilçesinde BDP ilçe teşkilatının organize ettiği 8 Mart Dünya Kadınlar günü sebebiyle bugün Cizre'de aralarında BDP Şırnak Milletvekili Sevahir Bayındır, Uludere Belediye Başkanı Şükran Sincan, Kandil’den gelen Gülbahar Çiçek ve Vilayet Yakut ile yaklaşık 500 kadın katıldı. Cudi Mahallesi’nde yapılan kutlamanın ardından ara sokaklarda toplanan ve kadınlardan oluşan grup yürüyüşe geçti. BDP Şırnak Milletvekili Sevahir Bayındır, Uludere Belediye Başkanı Şükran Sincan, Kandil'den gelen Gülbahar Çiçek ve Vilayet Yakut'un da aralarında bulunduğu grup sloganlar eşliğinde Cizre Asri Mezarlığına kadar geldi. Grup daha sonra asri mezarlıkta daha önceden ölen ve buraya gömülen eski terör örgütü PKK'lıların mezarını ziyaret edip karanfil bıraktı.

BDP Şırnak Milletvekili Sevahir Bayındır, ölen PKK'lıların mezarı başında Kürtçe kısa bir konuşma yaptı. BDP Milletvekili ve Eski PKK'lılar ölen teröristlerin mezarını ziyaret ederken grupla birlikte mezarlığa gelen çocuklar ise mezarlığın dışında bekleyen İlçe Emniyet Müdürü Aydın Akkoca'nın etrafını sarıp sevgi gösterisinde bulundular. Çocukların gösterdiği ilgiyi karşılıksız bırakmayan Akkoca çocuklara tavsiyelerde bulunup polislere ve resmi kurumlara taş atmamaları yönünde tavsiyede bulundu. 
 

BDP ilçe Teşkilatının organize ettiği 8 Mart Dünya Kadınlar günü ölen terör örgütü PKK'lıların mezarını ziyaret etmekle son bulurken mezarlığa kadar yürüyüş yaparak gelen ve kadınlardan oluşan grup sloganlar eşliğinde olaysız bir şekilde dağıldı. Güvenlik güçlerinin sabahın erken saatlerinden itibaren ilçenin farklı yerlerinde geniş güvenlik önlemi aldığı görüldü. Cizre'de kutlanan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne mezarlıkta gençler arasında çıkan kavga damgasını vurdu. Tekme tokatların havada uçuştuğu kavgayı ayırmak ise mezarlıkta bulunan kadınlara düştü. Kısa bir süre kavga eden gençler araya kadınların girmesi ile sessiz bir şekilde dağıldı. İHA
 

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler