YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
PKK’lılar Van’da yol kapatıp, araç yaktı
PKK’lılar Van’da yol kapatıp, araç yaktı
06 Haziran 2014 20:53
Van'ın Çatak ilçesinde PKK yandaşları yol kesip araçlarda kimlik kontrolü yaparken, bir kamyonet de askeri malzeme taşıdığı iddiasıyla göstericiler tarafından yakıldı.

Çatak ilçe merkezine 30 kilometre uzaklıktaki Övecek köyü yakınlarına BDP tarafından kurulan çadırda bölgede karakol ve baraj inşaatı yapımına karşı nöbet tutma eylemi devam ediyor. Yaklaşık 150 kişi nöbetleşe olarak çadırda kalmaya devam ederken, çadıra yaklaşık 4 kilometre uzaklıktaki Şeytan Deresi mevkiinde Siirt'le de bağlantısı olan ve güzergahtaki 4 köye ulaşım sağlayan yol yüzleri bir grup PKK'lı tarafından üç ayrı noktada kesildi. PKK'lı grup, yolun kenarına "KCK Asayiş" yazılı tabela koyup, yolu taşlarla kapattı. Taşlarla barikat kuran göstericiler, gelen her aracı durdurup kimlik kontrolü yaptıktan sonra geçişlerine izin veriyor.

Öte yandan, askeri malzeme taşıdığı iddiasıyla Büyükağaç köyüne giden bir kamyonetin dün akşam molotof atılarak yakıldığı belirtildi. Kamyonette maddi hasar meydana gelirken, sürücünün göstericeler tarafından serbest bırakıldığı kaydedildi.

 

İHA

Etiketler: , ,
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler