YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
PKK'lılar Türkiye'den bakın ne istedi!
Terör örgütü PKK'ya karşı başlatılan operasyonlar kapsamında Yüksekova'da sıkışan teröristler, aşiret liderleri aracılığıyla yetkililerden koridor açılmasını istedi.
PKK'lılar Türkiye'den bakın ne istedi!
16 Mart 2016 / 19:00 Güncelleme: 17 Mart 2016 / 08:16

Yüksekova’da başlatılan operasyonlar öncesinde bazı aşiret liderlerinin de aralarında bulunduğu bir grup, kaymakamlıkla görüşerek operasyonların durdurulmasını istedi.

Bölgedeki güvenlik kaynaklarından edinilen bilgiye göre, yürütülen temaslarda zaman tanınması ve koridor açılması halinde teröristler Irak’a geçmeyi kabul etti. Ancak PKK’lıların bu talebi reddedildi.

Valilik, kaymakamlık ve askeri yetkililer bu talebe “Zaman tanınması söz konusu olamaz, samimilerse silah bırakıp teslim olsunlar” karşılığını verdi. Daha önce Cizre, Silopi ve Sur’da benzer inisiyatifin oluşturulmadığına dikkat çeken güvenlik kaynakları, Yüksekova’daki çabayı ilçenin örgütün finansal kaynak merkezi olmasına bağladı. 

İLÇEDE 1200 TERÖRİST VAR

Güvenlik kaynaklarına göre uyuşturucu ve insan kaçakçılığı ilçedeki örgüt üyeleri tarafından yönetiliyor. İlçede teslim olan teröristlerin ifadelerine Yüksekova’da 1000-1200 terörist barınıyor. 

Bu teröristlerin yaklaşık 200’ü örgütün tecrübeli dağ kadrosunda yer alıyor. PKK’nın vatandaşları evlerinden ayrılmamaları, aksi takdirde çocuklarının öldürüleceği yönünde tehdit ettiği de öne sürüldü.

koridor açık zaten hem de...
 // mustafa
Asker polis koridoru açtı...
hem de cehenneme doğru...
istediğiniz zaman geçebilirsiniz.
istemezseniz onlar zorla geçirir.
müsterih olun...
17 Mart 2016 Perşembe 06:51
 // Cahit
Buukopeklerin kokunu kurutun aslanlarim...
16 Mart 2016 22:04
 // gacal.
yavuz.sultan.selimin.dediği.gibi.bu.hainlere.inanmayın.kanmayın....
16 Mart 2016 20:23
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler