YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
PKK'lılar toplu halde teslim oluyor
Diyarbakır Lice’de devam eden operasyonlarda bölücü terör örgütü mensubu bir terörist etkisiz hale getirilirken, 2 işbirlikçi şahıs yakalandı. Şırnak’ta 8 terörist teslim oldu, Gaziantep’te ise DEAŞ mensubu 2 terörist yakalandı.
PKK'lılar toplu halde teslim oluyor
02 Temmuz 2016 / 11:10 Güncelleme: 02 Temmuz 2016 / 17:50

Edinilen bilgiye göre, Diyarbakır’ın Lice ilçesinde süren operasyonlar kapsamında 1 terörist etkisiz hale getirilirken, 2 işbirlikçi ise yakalanarak gözaltına alındı.

Ayrıca, 1 Kalaşnikof piyade tüfeği, 150 adet fişeği, 1 el bombası, silah üstü gece görüş dürbünü, 6 adet bataryası, 22 adet tüp, çok miktarda muhtelif gıda, giyim ve temizlik malzemesi ele geçirildi, 1 el yapımı patlayıcı imha edildi.

Bölücü terör örgütüne ait 2 bin 100 kilogram esrar ile 5 milyon 635 bin 105 kök kenevir imha edildi.

8 TERÖRİST TESLİM OLDU

Irak’ın Kuzeyinde bölücü terör örgütü barınma alanlarından kaçan 8 terörist, Şırnak Silopi’de güvenlik güçlerine teslim oldu. Gaziantep Karkamış’ta, yasa dışı yollardan Türkiye’den Suriye’ye geçmeye çalışan yabancı uyruklu DEAŞ terör örgütü mensubu 2 terörist yakalandı.

TERÖR HEDEFLERİNE HAVA HAREKATI

Irak’ın Kuzeyi Gara ve Zap bölgelerinde, bölücü terör örgütü mensubu teröristlerce kullanıldığı tespit edilen silah mevzisi, sığınak, barınak ve mağaralar, icra edilen hava harekâtı ile imha edildi.

ÇÖZÜM SÜRECİNİN MEYVELERİ
 // ismail emre
Asker,polis sadece ülkeye sokulan teröristleri temizliyor elbet bu başarıdır ama sevinemiyoruz...çünkü zorla girmediler Pkk yı çözüm adına devlet soktu içeri...!...
02 Temmuz 2016 Cumartesi 22:39
 // m.ç.
Işiniz gücünüz algı. . Çözüm süreci diye diye mahfettiniz ülkeyi...
02 Temmuz 2016 15:52
 // Ismail Kalender
Nede Toplu halde ya duyda inanma . Artık öyle karışık ki ne PKK ne isid nede Deas belli . Ben inanmıyorum. Bugün böyle haber yarın PKK saldırdı diye haber çıkar....
02 Temmuz 2016 14:31
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler