YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
PKK'lı teröristler Silvan'ı harabeye çevirdi
Diyarbakır Silvan’da PKK’lıların açtığı hendeklerin kapatılması için Tekel, Mescit ve Konak mahallelerinde sokağa çıkma yasağı ilan edilmesi ile başlatılan operasyon 12. gününde sona erdi. PKK'lı teröristler ilçeyi harabeye çevirdi.
PKK'lı teröristler Silvan'ı harabeye çevirdi
16 Kasım 2015 / 07:34 Güncelleme: 16 Kasım 2015 / 07:42

Bombaların patladığı mahallelerde neredeyse kurşunların isabet etmediği tek bir ev ve işyeri yok. Muhtarların ilk tespitlerine göre çatışma sırasında 500 civarında ev kullanılamaz hale geldi.

Sokak ve caddeler hendeklere yerleştirilen el yapımı bombaların patlatılması nedeniyle savaş enkazı gibi. İlçenin altyapısı çöktü, elektrik, su verilemiyor. Kanalizasyon boruları da patladı.
Tekel, Mescit ve Konak mahallelerinde evsiz kalanların büyük bölümü yakınlarının yanına sığındı.

Tekel Mahallesi Muhtarı Süleyman Ayrıç “Evimin pencere ve duvarları patladığı için geceyi sanki mağarada geçirdim. Dondum. Yüzlerce kişi evsiz kaldı” dedi.

Konak Mahallesi Muhtarı Nedim Çetinkaya ise “Tahribatın boyutu çok büyük, kelimelerle ifade edemiyoruz. Yüzlerce fakir insan evsiz kaldı, birçoğunun evini onaracak parası yok. Halkımız bunu hak edecek ne yaptı?” diye konuştu.

ZARAR KARŞILANACAK

Silvan Kaymakamlığı’nın oluş- turduğu hasar tespit komisyonu ise bugün hasar tespit çalışmalarına baş- layacak. Ev ve işyerleri zarar gören vatandaşlara terör tazminatı ödenecek.

 

HABERTÜRK

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler