YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
PKK'lı teröristin babası Validen yardım istedi
Sur'da öldürülen terörist Gülistan Aysal'ın babası Feyzullah Aysal, kızının kandırıldığını dile getirerek, terör örgütüne tepki gösterdi.
PKK'lı teröristin babası Validen yardım istedi
23 Mart 2016 / 18:50 Güncelleme: 24 Mart 2016 / 09:35

Bitlis'te yaşayan baba Aysal, İstanbul'da tekstil sektöründe çalışırken geçen yıl PKK'lı teröristler tarafından kandırılarak dağa götürülen ve kendisinden bir daha haber alamadığı 20 yaşındaki kızı Gülistan Aysal'ın, Diyarbakır'ın Sur ilçesinde çukur kazıp, barikat oluşturan teröristlere yönelik operasyonda öldüğünü öğrendi.

BABASI BAŞVURU YAPTI

Operasyonda etkisiz hale getirilen teröristler arasında yer alan Aysal'ın defin işlemleri için baba Aysal'a haber verildi. Kızının cenaze töreninin terör örgütünün propagandasına dönüşmemesi için harekete geçen baba Feyzullah Aysal, Bitlis Valiliğine başvurarak defin işlemi sırasında gerekli güvenlik önlemlerinin alınması talebinde bulundu.

Diyarbakır'da yakınları tarafından teslim alınan Aysal'ın cenazesi, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesine ait cenaze aracıyla Bitlis'e getirildi. Bitlis-Baykan karayolunun Arıcılık mevkisinde güvenlik önlemi alan polis ekipleri, konvoydakilerin kimlik kontrolünü ve üst aramasını gerçekleştirdi. Aysal'ın cenazesi, 8 Ağustos Mahallesindeki mezarlığa defnedildi.

"BU KÜRT DAVASI DEĞİL"

Aysal, "Bunun Kürt davası olduğuna inanmıyorum. Kızımdan kaç ay haber alamadık. Sonra örgüt tarafından kandırılarak götürüldüğünü öğrendik. Her şey belli ve ortada. Ne kadar gerçekçi oldukları da ortada. Ben Kürdüm. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşıyım. Bundan gurur duyuyorum. Ben terör örgütüne de karşıyım. Başıma geldi, başkasının başına gelmesin. Benim canım yandı, başkasının canı yanmasın. Herkes bu oyuna karşı uyanık olsun ve safını belli etsin. Bu çocukları kandırıp götürüyorlar. Hepsi 15 ile 20 yaşındaki çocuklar. Dedem Rus Savaşı'nda 7 yıl evine gelmemiş. Çanakkale'de de atalarımız omuz omuza savaşmış. Türkiye hepimize yeter. Biz bu bayrağın altında yaşıyoruz. Bundan gurur duyuyorum. Örgüte karşı da tepkimi gösteriyorum."

Konuşmasına Kürtçe devam eden baba Aysal, "Bu, Kürt davası değil. Buna inanmıyorum ve insanları kandırıyorlar. Terörün ne yönü ne yöntemi ne de dini var. Ben bu kadar diyorum. Acım çok büyük ve herkes sesimi duysun" dedi.

BİZDEN YARDIM İSTEDİ

Emniyet Müdürü Fatih Kaya da cenazenin sorunsuz bir şekilde defnedilmesi için gerekli önlemlerin alındığını belirterek, "Baba, sağ iken kızına sahip çıkamadıklarını fakat kızının cenazesinin bölücü terör örgütü yandaşları tarafından provoke edilmemesi için bizden yardım talebinde bulundu. Bu örnek davranışından dolayı kendisini kutluyoruz. Devletimizin ve milletimizin huzurlu günler yaşaması için el birliğiyle bilinçlenen vatandaşlarımızla sonuna kadar mücadelemizi sürdüreceğimiz" diye konuştu.

kardeşler
 // metin2735
Kardeşim bu imansızlar çıkarıyor kürt davası diye şu güzelim topraklarda türk,kürt,çerkez,laz vs.hep kardeşçe yaşamış omuz omuza savaşmış atalarımız.Amaç ortada büyük israil oyunu başka bir şey değil hdp denen kavatlar bunların maşası.Güzelim ülkemizi karıştırmaya çalışan şer odaklarına fırsat vermeyelim inşallah....
24 Mart 2016 Perşembe 08:33
 // Bu terör örgütü hepimizin kanını emmelerine dur
Bende kürdüm evet ve bende lanet olası terör örgütüne karşıyım lanet olsun bilinçlenin artık lütfen yeter artık...
24 Mart 2016 00:26
Fitne
 // Rasim DUMAN
Fitne denilen şey, budur işte : Baba ile kızın arasına girdiler, kızı kandırdılar ve daha 20 yaşında hayatını söndürdüler. Kız evlâdı olan bir baba olarak, Feyzullah beyefendinin düçâr olduğu büyük elem ve kederi tahmin edebiliyorum. Beyânatındaki sâmimiyyet ve asalete dikkatinizi çekerim; devletine ve bayrağına sadık ve mert bir adam. PKK ve bu alçak-câni-ahlksız örgüte destek verenlerin, Cenâb-ı Hak (C.C.) dünya ve âhiretlerini mahvetsin inşallah....
23 Mart 2016 Çarşamba 21:52
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler