YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
PKK'dan köye hain saldırı: 1 şehit, 8 asker yaralı
PKK'dan köye hain saldırı: 1 şehit, 8 asker yaralı
20 Mayıs 2016 14:02
Mardin'in merkez Artuklu ilçesinin Bağlıca köyüne baskın düzenleyen PKK'lı teröristler daha önce muhtarlık ve geçici köy koruculuğu yapan Kazım Kavak'ı şehit etti. Müdahale için bölgeye gelen askeri araca kurulan bombalı tuzak nedeniyle 8 asker yaralandı.

Olayın bildirilmesi üzerine ambulans ve askerler köye giderken PKK'lılar yola önceden tuzakladıkları patlayıcıyı askeri aracın geçişi sırasında uzaktan kumanda ile infilak ettirmesi sonucu 8 asker yaralandı.

Saldırı bugün saat 12.30 sıralarında Mardin'in merkez Artuklu İlçesi Bağlıca Köyü'nde meydana geldi. Köye baskın yapan PKK'lılar köyde daha önce muhtarlık ve geçici köy koruculuğu yapan Kazım Kavak'a ateş ederek şehit etti. Olayın duyulmasının ardından köye ambulansla ve Artuklu İlçe Jandarma Komutanlığı'ndan askerler sevk edildi.

PKK'lılar köy yakınlarında yola önceden tuzakladıkları bombayı askeri aracın geçişi sırasında uzaktan kumanda ile infilak ettirdi. Şiddetli patlamada araçta bulunan 8 asker yaralandı. Saldırıda ambulansta bulunan personelden yaralanan olmadı. Yaralı askerler ambulanslarla Mardin Devlet Hastanesi'ne getirilerek tedavi altına alındı.

Saldırının ardından karayolu güvenlik güçleri tarafından kapatılarak, bölgede kaçan PKK'lıları etkisiz hale getirmek için geniş çaplı operasyon başlatıldı.

...
 // mermerit
bunlar iyice kudurdular ama... birkaç çapulcu denilen adamların yaptıklarına bak... iyice sabır taşıracaklar ama...
20 Mayıs 2016 Cuma 14:56
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler