YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
PKK'dan çirkin duvar yazısı
PKK'dan çirkin duvar yazısı
13 Aralık 2015 22:50
Diyarbakır, Sur'da PKK'lı teröristler, İslami değerlere dil uzatarak, duvarlara çok çirkin ifadeler içeren yazılar yazdı.

PKK, İslam'ın kutsiyetine dil uzattı. Diyarbakır'ın Sur ilçesinde teröristlere karşı mücadele devam ederken, PKK'lıların yazdığı çirkin duvar yazılarına rastlandı.

PKK'lı teröristler, 'Esedullah(Allah'ın aslanı)' yazısına gönderme yaparak duvara 'Sonun geldi Eşekdullah timi' yazısını yazdı. Habertürk foto muhabiri tarafından görüntülenen bu mide bulandırıcı manzaraya bir çok yerden tepki yağdı.

ÇATIŞMALAR SÜRÜYOR

Sur ilçesinin 6 mahallesi ve 1 caddesi ile girişindeki Şeyh Sait Meydanı'nda 9 günün ardından kaldırılan ancak önceki gün saat 16.00'da yeniden uygulanmaya başlanan sokağa çıkma yasağının ardından şiddetli çatışmalar sürüyor. İlçede, sabah saatlerinde geniş kapsamlı operasyon başlatıldı. Çok sayıda özel harekat polisleri ile terörle mücadele ekiplerinin katılımıyla yapılan operasyonda, teröristler ile güvenlik güçleri arasında şiddetli çatışmalar yaşandı. Yer yer bomba seslerinin de yükseldiği ilçede operasyonlar tüm hızıyla sürüyor.

1450026728057.jpg

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler