YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
PKK yandaşları araçları yaktı
PKK yandaşları araçları yaktı
16 Ekim 2011 09:44
İstanbul'da 30 kişilik terör örgütü yandaşları parak halinde bulunan araçları ateşe verdi.

Beyoğlu ve Şişli'de bölücü terör örgütü yandaşı maskeli grup, çöp konteynırları ile yol kesip araç yaktı. Grup ayrıca bir markete de molotofkokteyli attı. Polis, saldırganların yakalanması için çalışma başlattı.

Edinilen bilgilere göre, maskeli yaklaşık 30 kişilik terör örgütü yandaşı, saat 20.00 sıralarında Dolapdere Irmak Caddesi'ni çöp konteytırları ile kapattı. Çöpleri ateşe veren maskeli şahıslar, cadde kenarında park halinde bulunan bir otomobili de molotofkokteyli atarak ateşe verdi. Olayı gören vatandaşlar, durumu polis ve itfaiyeye haber verdi. Olay yerine gelen itfaiye ekipleri alev alev yanan otomobili söndürdü. 

Terör örgütü yandaşları, polisin olay yerine geldiğini görünce Kurtuluş Sefa Medanı'na doğru kaçtı. Sefa Meydanı Caddesi'nde bir markete molotofkokteyli atan grup, park halindeki bir otomobil ile Özel Kurtuluş Rum İlköğretim Okulu'na da zarar verdi. Olay yerine çok sayıda polis ekibi sevk edildi. Çevik kuvvet ekipleri de Dolapdere'de tedbir aldı. Ara sokaklara dağılan terör örgütü yandaşları izlerini kaybettirdi. 

Olaylara tepki gösteren vatandaşlar, terör örgütünün ülkeyi bölemeyeceğini ifade etti. Polisin olayla ilgili soruşturması devam ediyor.

Cihan

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler