YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
PKK sığınağı imha edildi
PKK sığınağı imha edildi
18 Ocak 2013 10:57
Bingöl İl Jandarma Komutanlığı'nın yapmış olduğu operasyon sonucu, Yayladere ilçesi Yavuztaş köyü sınırları içerisinde, PKK terör örgütüne ait 6 odası ve 2 tuvaleti bulunan sığınak bulundu.

 

Bingöl İl Jandarma Komutanlığı'nın yapmış olduğu operasyon sonucu, Yayladere ilçesi Yavuztaş köyü sınırları içerisinde, PKK terör örgütüne ait 6 odası ve 2 tuvaleti bulunan sığınak bulundu. İçinde doğum kontrol hapları ve prezervatiflerin de bulunduğu sığınak, güvenlik güçleri tarafından imha edildi.
 
Bingöl Valiliği'nden yapılan açıklamada; ''Bingöl İl Jandarma Komutanlığı'nın bölücü terör örgütü mensuplarının kış üslenme bölgelerini bulup, sığınaklarını, depolarını imha etmek ve teröristleri etkisiz hale getirmek maksadıyla yaptığı operasyonda, Yayladere ilçesi Yavuztaş köyü sınırları içerisinde bölücü terör örgütü mensuplarına ait 6 oda ve 2 tuvaletin bulunduğu sığınak tespit edilmiştir.'' denildi. Sığınak içerisinde yapılan aramalarda, gıda gibi yaşam malzemeleri ile 4 kutu doğum kontrol hapı, 20 adet prezervatif ile bol miktarda ilaç ve kullanım malzemesi ele geçirildi. 
 
Açıklamada, kış şartlarına rağen operasyonlara aralıksız devam edildiği, ele geçirilen malzemelerin imha edildiği ve deponun da kullanılamaz hale getirildiği kaydedildi. 
 
 
CHA
 
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler