YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
PKK serbest eylem talimatı verdi
PKK serbest eylem talimatı verdi
05 Ağustos 2015 14:27
Terör örgütünün askeri kanadının, iletişime geçtiği sözde bölge komutanları ve sorumlularına "serbest hareket" talimatı verdiği tespit edildi.

PKK'nın Doğu ve Güneydoğu Anadolu'da güvenlik birimlerini hedef aldığı silahlı eylemler devam ederken, istihbarat birimleri önemli tespitlere ulaştı.

Terör örgütü unsurları arasındaki iletişimi çok yönlü olarak takip eden istihbarat birimleri, son dönemde art arda gerçekleştirilen kanlı eylemlerin arka planına yönelik bazı bulgular elde etti. Son olarak Ağrı Doğubayazıt'ta Jandarma karakoluna yönelik 2 ton bomba yüklü traktörle gerçekleştirilen, 2 askerin şehit olduğu 31'inin de yaralandığı intihar saldırısı da dahil olmak üzere gerçekleştirilen eylemlerin, terör örgütünün bölge komutanları ve sorumlularınca verilen talimatlar üzerine yapıldığı belirlendi.

"SERBEST HAREKET EDİN"

PKK'nın önemli isimlerinden gelen "çözüm süreci bitmiştir" şeklindeki açıklamaların ardından, terör örgütünün askeri kanadının, iletişime geçtiği sözde bölge komutanları ve sorumlularına "serbest hareket" talimatı verdiği tespit edildi. Bu kapsamda örgütün askeri kanadının bölge komutanlarına "serbest hareket edin, koşullar oluştuğunda eylem yapın" talimatını ilettiği istihbarat birimlerince takip edilen örgüt içi iletişime yansıdı.

HER BİR EYLEM İÇİN AYRI TALİMAT YOK

Bu doğrultuda örgüt yönetiminin ya da askeri kanat yönetiminin gerçekleştirilen her bir eylem için ayrı ayrı talimat vermediği ve eylemlerin bölgelerdeki PKK unsurlarınca "anlık/spontane" şekilde gerçekleştirildiği değerlendirildi

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler