YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
PKK, köy korucusunu serbest bıraktı
PKK, köy korucusunu serbest bıraktı
19 Temmuz 2015 16:16
Bölücü terör örgütü mensubu iki terörist tarafından 16 Temmuz'da Hakkari'nin Şemdinli ilçesinden kaçırılan geçici köy korucusu serbest bırakıldı.

Genelkurmay Başkanlığının internet sitesinde "önemli yurtiçi olaylar"a ilişkin bilgilere yer verildi.

Bölücü terör örgütü mensubu silahlı iki terörist, Erzurum'un Tekman ilçesine bağlı Koçyayla Mahallesi'ndeki elektrik arızasını gidermek üzere görevli olarak bölgede bulunan elektrik teknisyenlerini tehdit etti ayrıca, teknisyenlere ait aracı da gasp ederek bölgeden uzaklaştı.

Aralarında bölücü terör örgütü mensubu 8 silahlı teröristin de bulunduğu yüzleri maskeli 30-40 kişilik bir grup, Ağrı'nın Patnos ilçesine bağlı Değirmendüzü köyünde, Patnos-Erciş karayolunu keserek bir kamyonu durdurarak, şoförü darp ettikten sonra, lastiklerine ateş etikleri aracı yaktı.

Bölücü terör örgütü mensubu silahlı teröristler tarafından, Ağrı'nın Doğubayazıt ilçesi Somkaya köyünde, Doğubayazıt-Van ile Çaldıran yolunda dört adet tır durdurularak, yol trafiğe kapatıldı. Jandarma unsurlarının olay yerine gelmesi üzerine teröristler kaçarken, yol yeniden trafiğe açıldı.

Van'ın Erciş ilçesine bağlı Yeşilova Mahallesi'nde bölücü terör örgütüne müzahir yüzleri maskeli 30-40 kişilik bir grup tarafından bir çekici durduruldu. Grup propaganda yaptıktan sonra çekiciyi yaktı.

Yine bölücü terör örgütü mensubu iki terörist tarafından, 16 Temmuz 2015'te Hakkari'nin Şemdinli ilçesinden kaçırılan bir geçici köy korucusu, Şemdinli ilçesi Konur Köyü kırsalında serbest bırakıldı.

Bölücü Terör Örgütü mensubu dört terörist tarafından, Hatay'ın Payas ilçesi kırsalında, dört vatandaş tehdit edilerek erzak temin ettirildi.

Olaylarla ilgili adli tahkikat başlatıldı.

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler