YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
PKK köprüyü yıktı vatandaşlar yenisini yaptı
Hakkari'nin Şemdinli'de ulaşımı sağlayan iki köprünün teröristlerce yerleştirilen patlayıcıyla kullanılamaz hale getirilmesinin ardından vatandaşlar, ilçeden ihtiyaçlarını karşılamak için dereye ağaçtan köprü hazırladı.
PKK köprüyü yıktı vatandaşlar yenisini yaptı
09 Eylül 2015 / 21:33 Güncelleme: 09 Eylül 2015 / 21:35

Şemdinli'de PKK'lı teröristler tarafından patlayıcıyla köprüleri kullanılamaz hale getirilen ve saldırılara tepki amacıyla yürüyüş düzenleyen Konur Vadisi'ndeki vatandaşlar, yaptıkları ağaçtan köprüyle ilçeye ulaşımlarını sağlamaya çalışıyor.

Alınan bilgiye göre, 2 Eylül'de ilçeye bağlı Konur ve Uğuraçan köyleri ile bu köylere bağlı Aktütün, Yeşilbayır ve Dereyanı mezralarına ulaşımı sağlayan iki köprünün teröristlerce yerleştirilen patlayıcıyla kullanılamaz hale getirilmesinin ardından vatandaşlar, ilçeden ihtiyaçlarını karşılamak için dereye ağaçtan köprü hazırladı.

Vatandaşlar, hasar gören köprülerin onarım çalışmalarının tamamlanmasına kadar bu köprüyü kullanarak ilçeye ulaşımlarını sağlamaya çalışacak.

Teröre tepki yürüyüşü yapmışlardı

Konur Vadisi'nde yaşayan vatandaşlar, bir süre önce terör örgütünce bölgelerindeki köprü ve baz istasyonlarına yönelik terör saldırılarına tepki gösterip, yürüyüş düzenlemişti. Yürüyüş esnasında vatandaşlar, ulaşım ve iletişimlerinin engellenmesine neden olan saldırıları kınamıştı.

2_6479.jpg

devlet hissettirmeli kendini
 // f.y.
işte bu köylüler napacak bir yerde şimdi.. devlet kesin ve kat-i suretle devamlı olarak orada güvenliği almak mecburiyetinde yoksa oradaki köylüler bir direnebilir iki direnebilir. devamlı teröristlerle mücadele edemezler eğer orda devlet yoksa terör gelir o boşluğu doldurur oradaki köylülerde yardım etmek zorunda kalır 40 yıldır halaa devlet her yerde kendini hissettirmeyi bir turlu ogrenemedi.. başka caremiz olamaz oraya da ulaşmak zorundayizzz bulunacağı heryerde...
10 Eylül 2015 07:25
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler