YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
PKK, Diyarbakır-Bingöl karayolunu trafiğe kapattı
PKK, Diyarbakır-Bingöl karayolunu trafiğe kapattı
15 Ağustos 2015 15:52
PKK'lı bir grup, Diyarbakır-Bingöl yolu üzerinde hendek kazarak yolu trafiğe kapatırken, yolda uzun araç kuyrukları oluştu.

PKK'lı bir grup, Diyarbakır-Bingöl yolu üzerinde hendek kazarak yolu trafiğe kapattı. Yolda uzun araç kuyrukları oluştu.

YOL TRAFİĞE KAPANDI

Edinilen bilgilere göre, dün gece güvenlik gerekçesiyle araçların geçişine izin verilmeyen Diyarbakır-Bingöl karayolu üzerinde bulunan Fisovası mevkiine gelen bir grup PKK'lı, yola hendek kazdı. Bu nedenle yol trafiğe kapanırken, uzun araç kuyruklarının oluştuğu yolda sürücülerin bekleyişi sürüyor.

DİYARBAKIR'DAKİ YDG-H OPERASYONU SÜRÜYOR

Diyarbakır'ın merkez Sur ilçesinde bir grup terör örgütü YDG-H üyesi ile polis arasında çıkan çatışmanın ardından bölgeye geniş çaplı operasyon düzenlendi.

Edinilen bilgilere göre, terör örgütü PKK'nın gençlik yapılanması YDG-H üyeleri tarafından merkez Sur ilçesi Lalebey ve Alipaşa mahallelerindeki birçok sokakta hendek kazıldı. Polis hendekleri kapatmak için ilçeye operasyon düzenledi. Hendeklerin gerisinde pusu kuran YDG-H'liler, polise uzun namlulu silah, el yapımı bomba ve molotof kokteylleriyle saldırdı. Bunun üzerine bölgede çatışma çıktı.

BİN POLİSLE HAVA DESTEKLİ OPERASYON

Bölgede, aralarında özel harekat polislerinin de bulunduğu yaklaşık bin polisin katılımıyla hava destekli operasyon başlatıldı. Bazı polislerin sırtlarına astığı Türk bayrakları ile katıldığı operasyonda, çok sayıda kişi gözaltına alındı. Polis, YDG-H'liler tarafından sokak duvarlarına yazılan siyasi yazıları da sprey boyalarla silerek kazma ve küreklerle hendekleri kapattı.
 
Öte yandan, HDP ve DBP tarafından bölgeye gönderilen heyet bölgede inceleme yaptı.

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler