YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
PKK bombalarının açtığı çukurlar kapatıldı
PKK bombalarının açtığı çukurlar kapatıldı
05 Nisan 2016 16:38
VAN'ın merkez İpekyolu İlçesi'nde PKK bombalarının açtığı çukurlar bu sabah polis denetiminde belediyenin iş makineleriyle kapatıldı.

Polis araçlarına yönelik saldırılar, dün saat 21.30 sıralarında merkez İpekyolu İlçesi'ndeki Doğu Caddesi ile Hisar Sokakta düzenlendi. Devriye görevi yapan zırhlı polis araçlarına ilk saldırı, Doğu Caddesi üzerinde yapıldı. PKK'lı teröristler, daha önce menfeze yerleştirdikleri 2 el yapımı patlayıcıyı, polis araçlarının geçişi sırasında 1'er dakika arayla uzaktan kumandayla patlattı. Polis aracı geçtikten sonra meydana gelen patlamada can kaybı ve yaralanma olmazken, çevrede bulunan birçok ev ve bahçe duvarı zarar gördü. 

Polis aracına üçüncü saldırı ise, aynı cadde üzerinde bulunan ve patlama yerlerine yaklaşık 1 kilometre uzaklıkta bulunan Hisar Sokak'ta yapıldı. Burada da yola döşenen patlayıcı polis aracının geçişi sırasında uzaktan kumandayla infilak ettirildi. Patlayıcının polis aracınıng eçişinden sonra infilak etmesi nedeniyle can kaybı ve yaralanma olmadı. 

Patlamanın şiddeti ve çevreye verdiği zarar ise gün ağırınca ortaya çıktı. 

Patlamanın olduğu yerde bulunan boş tek katlı toprak ev tamamen yıkılırken, 3 metre derinliğinde 5 metre genişliğinde çukur oluştu. Cadde üzerinde bulunan elektrik telleri de büyük zarar gördü. Oluşan çukurlar bugün polis gözetiminde Van Büyükşehir Belediyesi'ne ait iş makinelarıyla kapatıldı.

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler