YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
PKK avcıları tehdit etti
PKK avcıları tehdit etti
16 Aralık 2014 16:32
Tunceli’de geçtiğimiz ay dağıttığı bildirilerle il genelinde avcılık faaliyetlerini yasakladığını ilan eden PKK, şimdi de dağıttığı bildirilerle, avcılık yapan şahısların isimlerini açıklayarak şehri terk etmeleri tehdidinde bulundu.

 

HPG Dersim Saha Komutanlığı imzasıyla dağıtılan bildirilerde, "Bilindiği gibi halkımızın değerleri ve hepimizin ortak yaşam alanı olan suyumuzu, toprağımızı ve ormanlarımızı korumak amacıyla HPG olarak bazı kararlar almış ve tüm kamuoyu ile paylaşmıştık.

Bu kararlara uymayanlar çeşitli yaptırımlara tabi tutulacaklardır. Bu uygulamalarda halkımıza duyurulacaktır. O nedenle şimdiden bu kararlara uymayan ve bazı yaptırımları hak edenleri halkımızla paylaşmak istedik" denildi.

Bildiride, alabalık avcılığı, orman kesme ve avlanma ile av ihalesine katılan şahısların isimleri verilirken, "Bu kişiler ve gruplar faaliyetlerinden vazgeçmelidir. Birçoğu defalarca uyarılmıştır. Bu söylediklerimiz bazılarına uyarıdır, artık yapmamaları durumunda affedilebilirler. Ama bazıları için artık geç olmuştur. Kesin cezalandırılacaklardır. Şimdiden şehri terk etmeleri salık verilir" ifadeleri kullanıldı.

 

İHA

Etiketler: ,
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler