YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
PKK, 12 köyü elektriksiz bıraktı
PKK, 12 köyü elektriksiz bıraktı
26 Mayıs 2016 19:20
Fırat Elektrik Dağıtım A.Ş.(FEDAŞ) İl Müdürü Yusuf Ziya Altuncu, PKK'lı teröristlerin trafoya yaptığı saldırı nedeniyle 12 köyün bir gün süreyle elektriksiz kaldığını söyledi.

FEDAŞ Bingöl İl Müdürü Yusuf Ziya Altuncu, Genç İlçesi'ndeki mahalle ve köy muhtarlarıyla bir toplantı düzenledi. 

PKK'nın Genç İlçesi'ndeki elektrik trafosuna yaptığı saldırı hakkında bilgi veren Altuncu, PKK'nın yaptığı saldırıyla 12 köyü elektriksiz bıraktığını söyledi. 

Altuncu Genç'te elektrik ile ilgili sıkıntıların olduğunu belirterek, "Sıkıntıları biliyoruz, emin olun çözümleri de biliyoruz. 

Ama bu çözümler bazen zaman gerektiren, bazen para gerektiren, bazen planlama gerektiren, bazen güvenlik gerektiren sıkıntılardan takılıyor. 

En son geçen hafta yaşanan olayı duymuşsunuzdur. Servi bölgesindeki bir elektrik kabinimize bombalı saldırı yapıldı. O bölgedeki 10 - 12 tane köyümüz bir gün süresince elektriksiz kaldı.

Bu elektriksiz kalma bir şekilde tolere edildi ama şu anda Yelkaya tarafından veya Direkli tarafından gelebilecek bir arızada Servi ve Genç arasındaki bütün köylerimiz elektriksiz kalacak. Böyle bir sıkıntımız var" dedi.


DHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler