YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Pizza siparişi için teslimat fişi diye senet imzalattılar
Pizza siparişi için teslimat fişi diye senet imzalattılar
02 Eylül 2015 12:49
İzmir merkezli üç ilde düzenlenen operasyonda, kargo ve pizza gönderdiği kişilere 'teslimat fişi' yerine senet imzalatan 11 kişi yakalandı.

İzmir Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’ne farklı zamanlarda başvuran 15 kişi, evlerine gelen kargo, pizza ve çiçek gibi malzemeleri teslim alırken teslimat fişi yerine senet imzalatıldığı şikâyetinde bulundu.

Mağdurlar, imzaladıkları senetlerden dolayı icra takibine uğradıklarını belirtirken bazı senetlerin tefecilerin eline geçtiğini ve tehdit edildiklerini söyledi. Bunun üzerine harekete geçen İzmir Emniyeti Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, suç şebekesini araştırmaya başladı.

BİLGİ TOPLAYIP SENET İMZALATIYORLAR

Polis, senet imzalatan suç şebekesinin 13 kişiden oluştuğunu ve senet imzalatacakları kişilerin malvarlıkları hakkında bilgi topladıklarını belirledi. Şebekenin 40 kişiye aynı yöntemle toplam 15 milyon liralık senet imzalattığı tespit edildi. Delillerin toplanmasının ardından dün sabah saatlerinde İzmir, Manisa ve Diyarbakır’da eş zamanlı baskın düzenlendi ve 11 kişi gözaltına alındı. Zanlılarla birlikte oldukları ileri sürülen 2 avukat ise savcıya ifade vermek üzere adliyeye çağrıldı.

 

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler