YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Pitbull'un yaraladığı çocuğun ailesi 1 yılı az buldu
Pitbull'un yaraladığı çocuğun ailesi 1 yılı az buldu
22 Aralık 2015 16:30
Pitbull cinsi köpeğin saldırması sonucu kulağını ve kafa derisinin bir bölümünü kaybeden 3,5 yaşındaki çocuğun ailesi, köpeğin sahibine 1 yıl hapis cezası verilmesine tepki gösterdi.

Karabağlar ilçesinde dondurma almaya giderken köpeğin saldırısına uğrayan Kerem Berat'ın babası Serkan İşcan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 23 Temmuz'da meydana gelen olayın ailesini derinden sarstığını söyledi. 
    
Pitbull cinsi köpeğin oğlunun kulağını ve kafa derisini kopartmasının ardından ameliyatla geçici çözümler bulunduğunu dile getiren İşcan, "Psikolojisi de çok bozuldu. Şimdi kedi veya kuş görse bile çok korkuyor" dedi. 
    
Uzun ve zorlu tedavi süreci nedeniyle işini bırakmak zorunda kaldığını ve ekonomik açıdan zorlandıklarını belirten İşcan, maddi ve manevi yıkıma uğradıklarını anlattı. 
    
İzmir 5. Asliye Ceza Mahkemesinde görülen davada köpeğin sahibi Ş.G'ye verilen hapis cezasını az bulduklarını aktaran İşcan, şöyle konuştu:
    
"Mahkeme süreci hızlıydı ama cezadan memnun kalmadık. Daha büyük bir ceza verilebilirdi. Konunun biraz daha gündemde kalmasını, cezanın caydırıcı olmasını isterdim. Yetkililerin bu cins köpekleri toplatabilmesini isterdim. Mahkeme, 1 yıl ceza verdi. Konu şu an temyizde."
    
Tazminat davası açacak
    
Oğlunu yaralayan köpeğin sahibinin özür bile dilemediğini vurgulayan İşcan, "Allah'ından bulmasını istiyoruz. İnsan bir özür dilerdi çünkü bu, bir çocuk. 4 yaşındaki çocuğun hayatını, geleceğini kararttı. Belki asker, polis olacaktı ama organ kaybı olduğu için artık olamayacak" diye konuştu.
    
İşcan, köpeğin sahibine maddi ve manevi tazminat davaları açacağını belirterek, pitbull cinsi köpeklerin ağızlıksız gezdirilmemesi gerektiğini, benzer olayların yaşanmaması için yetkililerden önlem almalarını istedi. 

Saldırının ardından "tedbirsizlik ve dikkatsizlik sonucu yaralamaya neden olmak" suçundan İzmir 5. Asliye Ceza Mahkemesinde yargılanan köpeğin sahibi Ş.G'ye 1 yıl hapis cezası verilmişti. 

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler