YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Pitbull kavgası cinayetle bitti
Pitbull kavgası cinayetle bitti
25 Ağustos 2010 17:43
Pitbull yavrusu yüzünden çıkan kavgada vurulan 18 yaşındaki genç kurtarılamadı

Ankara'nın Çankaya ilçesinde pitbull cinsi bir köpeğin yavrularını paylaşamayan kişiler arasında çıkan kavga cinayetle sonuçlandı. Kavgada olayla hiçbir ilgisi olmadığı öğrenilen 18 yaşında bir genç öldü, 2 kişi de yaralandı.
 

Çankaya Güllüce Caddesi'nde bulunan Ankara Sevenler Derneği önünde meydana gelen olayda Ankara Sevenler Derneği işletmecisi Tolga B., pitbull cinsi köpeğini doğurduktan sonra yavrulardan birini almak şartıyla Bayram ve Murat Y. kardeşlere sattı.
 

Bayram ve Murat Y. kardeşlerin aldığı köpek bir süre sonra doğum yaptı. Tolga B., yaptıkları anlaşma gereği Bayram ve Murat Y. kardeşlerden, yavru köpeklerden birini kendisine vermelerini isteyince tartışma çıktı. Çıkan tartışma dernekte bulunan vatandaşların araya girmesi ile büyümeden önlendi.
 

Ancak kısa bir süre sonra Bayram ve Murat Y. kardeşler evden aldıkları pompalı tüfekle geri gelerek dernek önünde rastgele ateş etmeye başladı. Açılan ateş sonrası dernekte bulunan Tolga B., Yalçın Selçuk D. ve Burak K. yaralandı.

Yaralılar olay yerine gelen ambulansla çevrede bulunan hastanelere kaldırıldı. Hastaneye kaldırılan yaralılardan 18 yaşındaki Burak K. yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.
 

Hayatını kaybeden Burak K.'nin yaşanan kavgayla hiçbir ilgisinin olmadığı öğrenildi. Polis saldırgan kardeşleri gözaltına aldı.
Emniyette yapılan sorgulamalarının ardından Bayram ve Murat Y. adliyeye sevk edildi. CHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler