YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Peygambere saygı mitingine onbinler katıldı
Diyarbakır'da İstasyon Meydanı'nda bugün düzenlenen "Hazreti Peygambere Saygı Mitingi" onbinler katıldı.
Peygambere saygı mitingine onbinler katıldı
24 Ocak 2015 / 21:31 Güncelleme: 24 Ocak 2015 / 21:33

Fransa'nın başkenti Paris'te saldırıya uğrayan Charlie Hebdo dergisinin saldırıdan sonra yine hakaret karikatürleri yayınlamasına tepkiler dinmiyor. Günlerdir İslam ülkelerinde devam eden tepkilerin ve protestoların en kapsamlılarından biri bugün Diyarbakır'da düzenlendı.

foto-072.jpg

Peygamber Sevdalıları Platformu, bugün Diyarbakır İstasyon Meydanı'nda düzenlenen ‘Peygambere Saygı Mitingi'ne onbinlerce kişi katıldı. Çevre illerden de yoğun katılımların yaşandığı miting, katılımcıların konuşmaları ve ilahilerle sona erdi. 

Mitingde konuşan bölgenin tanınan isimlerinden Molla Osman Teyfur, “Buradan bütün Kab Bin eşreflere diyoruz ki; Allah Resulü biz Müslümanlar için nefislerimizden önceliklidir.” dedi. 

Teyfur şöyle konuştu: Bizim şahsımıza, namuslarımıza dil uzatsanız bunu Allah için affedebiliriz. Ama Allah Resulüne yapacağınız saldırıları, hakaretleri asla kabul etmeyiz. Çünkü Rabbimiz; ‘Nebi müminlere nefislerinden evladır, önceliklidir.' demiştir. Bizler diyoruz ki; Ey zamanın Kab Bin eşrefleri sizler Kab oldukça bizler Muhammed bin Mesleme olacağız. Sizler Allah Resulüne düşman oldukça bizler size düşman olacağız.

Çünkü bizler Allah Resulünün dostunu dost, düşmanını düşman kabul etmişiz. Siz kimsiniz ki; Allah Resulünü terörist ilan ediyorsunuz Sizler yeryüzünü ifsad eden, nesilleri mahveden insanları ve insani değerleri ayaklar altına alan emperyalistlersiniz. Sizler topraklarımızı coğrafyamızı işgal ettiniz. Evlerimizi başlarımıza yıktınız. Namuslarımızı tarumar ettiniz. Yer altı ve yerüstü kaynaklarımızı çaldınız. Sonra da Muhammedi bir ruha direnenleri terörizmle suçladınız. Asıl terörist sizlersiniz.

Program yapılan konuşmaların ardından seslendirilen ilahiler devam etti.  İlahilerin ardından Özkan Yaman'ın okuduğu dua ile sona erdi.

Bingöl'de de protestolar vardı

Bingöl'ün Solhan ilçesinde de 'Peygambere Saygı' konulu kitlesel basın açıklaması yapıldı. Hazreti Peygamber tasvirli karikatür çizen dergi ve destekçileri lanetlendi.

Solhan Merkez Ulu Camii önünde sivil toplum kuruluşları öncülüğünde bir araya gelen ilçe halkı, 'Peygambere Saygı' konulu kitlesel basın açıklamasında peygamber tasvirli karikatür çizen dergi ve destekçileri telin etti.

Yüzlerce Solhanlının katılımıyla düzenlenen protesto programı, Kur'an tilavetiyle başladı. Kitlesel basın açıklamasını okuyan Solhan Çağrı Der üyesi İdris Çalışkan “Müslümanların yanında canlarından mallarından ve evlatlarından daha aziz olan peygambere yapılan hakaretler kabul edilemez.” dedi.

tebrik ediyorum,diyari bekir i
 // gündüzbey
sani yüce peygamberimize (sas) sevgilerinden ve saygilarindan dolayi, kominist,fasist,ateist pekaka´da oralarda barinsa biles,yinede cogunlugu müslüman kürt kardeslerimiz elhamdülillah......
24 Ocak 2015 Cumartesi 22:33
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler