YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Peygamber aşkına bedava traş
Aksaray'da, bir kuaför salonu Kutlu Doğum Haftası nedeniyle 1 günlüğüne ücretsiz traş hizmeti verdi.
Peygamber aşkına bedava traş
15 Nisan 2010 / 19:11 Güncelleme: 15 Nisan 2010 / 19:26

Tüm İslam aleminde Kutlu Doğum Haftası nedeniyle çeşitli etkinlikler yapılırken Aksaraylı bir kuaför yapılan etkinliklerden çok farklı bir uygulama başlattı.

Kutlu Doğum Haftasında 1 gün ücretsiz saç sakal kesimi yapmaya başlayan kuaför bu uygulamayı her yıl yapmaya devam edeceğini açıkladı.

Kutlu Doğum Haftasında kendi emekleriyle bir çalışma yapmak istediklerini ifade eden Memiş Yanık, "Biz 17 yıldır Aksaray'da Berberler ve Kuaförler Odasına kayıtlı olarak çalışıyoruz. Kutlu Doğum Haftasında farklı bir uygulama başlattık. İmkanı olmayanlar bu gün gelip rahatlıkla tıraş olabilecek. İnşallah her Kutlu Doğum Haftasında yılda bir gün ücretsiz tıraş yapacağız' dedi.

İlgi oldukça fazla, özellikle öğrenciler ve fakir vatandaşlar geliyorlar. Müşterilerimiz kampanyamızı görünce şaşırdılar. Düşündük ki, yılın 365 günü kendimiz için çalışıyoruz. Kutlu Doğum Haftasında 1 gün Peygamber Efendimiz (S.A.V) hürmetine çalışalım dedik. İnşallah Peygamber Efendimizin (S.A.V.) rızasına nail olabiliriz" dedi. 

Kuaför salonuna gelerek ücretsiz olarak tıraş olan vatandaşlar ise, işyeri çalışanlarına teşekkür etti.  

Aksaray Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı Mehmet Doğan, ise kampanyaya destek verdi Doğan, "Her şey para değildir. Bazen manevi duygulara hitap eden çalışmalarda yapılmalıdır. Biz odalar olarak her zaman bu tür çalışmalara önder oluyoruz. Daha önce köylerde çocukları tıraş ettik. Yaşlılar Haftasında Huzurevindeki büyüklerimizi tıraş ettik. Bundan sonrada benzer çalışmalar yapmaya devam edeceğiz" diye konuştu. İHA
 

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler