YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Pet şişeler zincirleme kaza yaptırdı
Pet şişeler zincirleme kaza yaptırdı
25 Mart 2015 23:38
Tekirdağ’da 4’ü öğrenci servisi biri otomobil olmak üzere 5 aracın karıştığı zincirlemek kazada 1 kişi yaralandı.

Kaza Tekirdağ şehir merkezi girişinde bulunan Baykallar mevkiinde önde giden hurda yüklü bir araçtan düşen pet şişeleri gören araçların duramayarak birbirine çarpmasıyla oluştu.

Edinilen bilgiye göre, Tekirdağ Ticaret Meslek Lisesi öğrencilerin bulunduğu Baykallar mevkiinden şehir merkezi istikametine gelen 4 servis aracının önlerinde seyir halinde olan 59 KR 966 plakalı araçtan düşen su şişelerinin yola savrulması sonucu oluştu. Şişeleri aniden fark eden servis sürücüsünün durmaya çalışması sonrası arkadan gelen araçlar da öndeki servise çarptı. Kazada 59 J 0137, 59 J 038, 59 J 150 ve 59 J 180 plakalı 4 öğrenci servis minibüsü ve 59 KF 890 plakalı otomobil maddi hasara uğradı.

Kaza esnasında minibüslerin arasında bulunan 59 KF 898 plakalı otomobil sürücüsü Ferdi. E. hafif yaralandı. Kazayı servis sürücüleri ve öğrenciler ise yara almadan atlattı. Kazayı yoldan geçenlerin 112 ekiplerine haber vermesi sonucu otomobil sürücüsü Ferdi. E. Tekirdağ Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Kazaya sebebiyet veren pet şişeler ise yol kenarında toplandı. Kazada 4 servis aracında bulunan yaklaşık 36 öğrenci bölgeye sevk edilen diğer servis araçları ile evlerine taşındı. Kısa süreliğine kapanan yol araçların çekilmesi ve yolun temizlenmesinin ardından trafiğe açıldı.

Yola yayılan pet şişelerin düştüğü iddia edilen 59 KR 966 plakalı kamyonetin yakalanması için emniyet güçleri çalışma başlattı.

Kaza sonrası eve gitmeyi bekleyen öğrenciler ise servis araçlarında öğrencilerin panik yaşadığını öndeki servis aracının aniden durması sonrası 4 servis aracının ve bir otomobilin birbirine girdiğini söyledi.

Olayla ilgili başlatılan soruşturma devam ediyor.

 

İHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler