YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Pazarda kan davası cinayeti
Katil zanlısı olayın ardından silahıyla birlikte yakalandı
Pazarda kan davası cinayeti
15 Kasım 2010 / 17:00 Güncelleme: 15 Kasım 2010 / 17:00

Osmaniye'de bir kurban pazarında aralarında kan davası olan iki akraba arasında çıkan tartışmada bir kişi öldü, 2'si çocuk 3 kişi yaralandı.

3 dönemdir Yeşilyurt Mahallesi Muhtarlığı yapan Ali Cülü (63), torunu Ali Cülü (16) ile hayvan pazarında kurbanlık satışı yaparken, aralarında kan davası bulunduğu belirtilen akrabası Mustafa Ali D'nin (41) silahlı saldırısına uğradı.

İddiaya göre, Mustafa Ali D, bir anda tabancasını çıkartarak Ali Cülü'nün üzerine ateş etmeye başladı. Saldırıda, Ali Cülü kafasından, torun Ali Cülü ve aileleri ile kurbanlık bakmaya gelen Mehmet Çakıcı (10) ile Erdal Hekimoğlu (46) da çeşitli yerlerinden yaralandı.

Ali Cülü, 112 Acil Servis ekiplerince kaldırıldığı Osmaniye Devlet Hastanesinde kurtarılamazken, diğer yaralıların çeşitli hastanelerde tedavilerinin sürdüğü, durumlarının iyi olduğu öğrenildi.

Olay yerinden kaçan Mustafa Ali D'nin ise silahını kendisini yakalamak isteyen polis ekiplerine çevirerek kaçtığı, ancak, kısa süre sonra gerçekleştirilen operasyonla gözaltına alındığı belirtildi.

Mustafa Ali D'nin Emniyet Müdürlüğü'ndeki yapılan sorgusunda, Ali Cülü'nın 1973 yılında Kahramanmaraş'ın Göksun ilçesinde ağabeyi Süleyman D'yi öldürdüğünü, bu nedenle kendisinin de Ali Cülü'yü öldürdüğünü söylediği bildirildi.

Osmaniye Emniyet Müdürü Tayfur Erdal Ceren, olay yerinde incelemelerde bulunarak, olayın 30-40 yıl önceki bir kan davası nedeniyle gerçekleştiğini, polis ekiplerinin zanlıyı silahı ile yakaladığını söyledi.

Olayla ilgili soruşturmanın sürdüğü, Mustafa Ali D'nin işlemlerinin tamamlanmasının ardından nöbetçi mahkemeye sevk edileceği öğrenildi. aa

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler