YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Patrondan gazete çalışanlarına canlı müzikli motivasyon
Patrondan gazete çalışanlarına canlı müzikli motivasyon
09 Ocak 2016 15:16
Sinop'ta yerel yayın yapan iki gazetenin sahibi Osman Aksu, gazetelerinde çalışan personele öğle aralarında org ve bağlama çalarak moral sağlıyor.

Aksu, yaptığı açıklamada, 2000 yılından bu yana basın sektöründe faaliyet gösterdiklerini söyledi. Gazetecilik mesleğinin yorucu ve stresli bir iş olduğunu vurgulayan Aksu, meslek hayatları boyunca bazen üzüntülü bazen de çok mutlu günler yaşadıklarını dile getirdi. 

Çalışanlarının her zaman mutlu ve zinde olmalarını istediğine işaret eden Aksu, "Sinop'ta ve ülkemizde yaşanan olayları burada haberleştiriyoruz. Tabi bunu yaparken mesleğimiz gereği stresli zamanlarımız oluyor.

Arkadaşlarımızı bu sıkıntılardan uzak tutabilmek için org ve bağlama eşliğinde biraz olsun eğlendirmeye çalışıyorum. Açıkçası çok faydasını görüyoruz. Çünkü sıkıntımız olsa bile bu sayede kendi içimizde halledebiliyoruz" dedi. 

Aksu, şunları kaydetti:

"Bayanlar çok özeldir, güzel bir şarkı çaldığım zaman hem onlar mutlu oluyor hem ben mutlu oluyorum. Sadece ben kendim çalıp söylemiyorum, kendileri de bana eşlik ediyor. Yani sadece muhabirlik yapmıyorlar güzel sesi olan çalışanımız bir hayli fazla.

Eğer o gün iyi haber yapmış isek ve moralimiz yerinde ise genelde hareketli şarkılar çalıp söylüyoruz. İşler yolunda gitmiyorsa daha ağır şarkılar çalmaya özen gösteriyorum." 

Gazetede muhabirlik yapan Nazire Şen ise morallerinin bozuk olduğu dönemlerde patronlarının müzik çalarak kendilerine moral verdiğini kaydetti.

Bu durumdan çok memnun olduklarını dile getiren Şen, "Gün boyu yaşadığımız tüm moral bozukluklarını müzikle aşıyoruz. Akşam evimize sıkıntılardan arınmış olarak gitmek çok mutluluk verici. Onun için patronumuza çok teşekkür ediyoruz" ifadesini kullandı.

Gazetenin yazı işleri müdürlüğünü yapan Zeynep Demir Koca ise çalınan müzik ve söylenen şarkılarla stres attıklarını, bu durumun da işlerine olumlu yansıdığını aktardı. 


AA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler