YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Patron için ölümüne takip
Başakşehir Organize Sanayi Bölgesi'nde bir iş adamına yönelik gasp girişimi ölümle sonuçlandı.
Patron için ölümüne takip
08 Ocak 2010 / 16:51 Güncelleme: 08 Ocak 2010 / 16:51

Patronları İrfan Özkan'ın gasp edilen çantasının peşine düşen iş yeri çalışanlarından biri, gaspçının açtığı ateş sonucu hayatını kaybetti. Başka bir iş yeri çalışanı da yaralandı. Saldırgan, gasp ettiği bir kamyonetle olay yerinden kaçtı. Bölgede arama yapan polis ekipleri şüpheli 3 kişiyi gözaltına aldı.
 

Olay, İkitelli Organize Sanayi Bölgesi Çorapçılar Sanayi Sitesi önünde meydana geldi. İş adamı İrfan Özkan'ın kullandığı 34 DTC 55 plakalı  aracı takip eden gaspçı, iş yerinin önünde elinde çanta ile inen Özkan'ı gasp etti. Elindeki çantayı alan gaspçı ana caddeye çıkarak durdurduğu ticari taksi ile kaçmaya başladı.
 

Bu sırada İrfan Özkan ve işçileri olduğu belirtilen Hüseyin Balcan ile Oruç Aliyev,  34 FS 0692 plakalı kamyonetle gaspçıyı takip etmeye başladı. Özkan aracı ile gaspçının içinde bulunduğu ticari taksiye çarptı. Ticari taksiden inen gaspçı yaya olarak kaçmaya çalıştı.
 

 Arkadan gelen işçilerin kamyonetle sıkıştırdığı gaspçı silahını ateşledi ve kamyonette bulunan Balcan ile Aliyev'i vurdu. Direksiyon hakimiyetini kaybeden kamyonet sürücüsü Balcan, bir süre yaralı halde ilerledikten sonra yol bariyerlerine çarparak durabildi. Balcan olay yerinde hayatını kaybederken yaralı Aliyev hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı. İddiaya göre gaspçı daha sonra gasp ettiği başka bir araçla olay yerinden kaçtı.
 

İş adamı İrfan Özkan, olayın şokunu uzun süre üzerinden atamadı. Olayın nasıl olduğunu anlayamadığını aktaran Özkan, "Takip edildiğimi fark etmedim. Arabadan inince elimdeki çantayı istedi. Alıp kaçtı." dedi.
 

Gaspçının olaydan sonra kaçmak için gasp ettiği ticari taksi sürücüsü Mehmet Öztok ise, "Şahıs yol kenarında bekliyordu. Normal müşteri gibi taksiye bindi. Sürmemi istedi. Bu sırada arkadan gelen Mercedes otomobil bize çarptı. Şahıs bu sırada silahını yere düşürdü. Silahını yerden aldıktan sonra kaçmaya başladı. Kamyonetle gelen işçiler gaspçıyı bir kez daha sıkıştırdı. Gaspçı bu sırada silahını ateşledi." şeklinde konuştu.
 Olaydan sonra geniş çaplı arama başlatan Başakşehir Emniyet Müdürlüğü ekipleri şüpheli 3 kişiyi gözaltına aldı. Şahısların gasp olayla ilişkili olup olmadığı araştırılıyor.
 

Öte yandan, olayda hayatını kaybeden Hüseyin Balcan'ın kısa bir süre önce baba olduğu öğrenildi. CHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler