YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Paranoyaklaşıyor muyuz?
Mahalleli direkteki hava ölçümü için asılan saksıları bomba zannetti. Bazı vatandaşlar ise işi daha da ileri götürüp dinleme cihazı olabileceğini öne sürdü
Paranoyaklaşıyor muyuz?
20 Eylül 2010 / 17:11 Güncelleme: 20 Eylül 2010 / 17:30

İzmir'in Gaziemir ilçesinde, elektrik direğine bantlanmış saksı içinde bulunan tüpler mahalle sakinlerine korku dolu anlar yaşattı.

Bomba veya ses dinleme düzeneği olabileceği ihtimali üzerinde duran vatandaşlar durumu polise bildirdi. Olay yerinde yapılan inceleme sonucu tüplerin hava kirliliğini ölçmek için kullanıldığı belirlendi.   
    

Aktepe Mahallesi 199 sokakta elektrik direğine küçük iki saksı içerisine yerleştirilerek bantlanan tüpleri fark eden vatandaşlar, ''bomba'' olabileceği şüphesiyle durumu polise bildirdi.

Vatandaşların bazıları, cihazların bomba değil ''dinleme'' cihazı olabileceğini söylerken, olay yerine gelen polisler ise çevrede güvenlik önlemi aldı. Mahalle sakinleri korku ve merak içinde beklerken olay yerine gelen polis ekipleri çalışmalara başladı.

Saksıların içindekileri inceleyen uzman ekipler, cihazların patlayıcıyla ilgisinin bulunmadığını belirledi. Yapılan incelemeler sonucunda  düzenek bulunan saksı yakındaki bir fabrika tarafından hava kirliliğini ölçmek amacıyla konulduğu tespit edildi. Saksı içindeki düzenek Olay Yeri İnceleme Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından direkten söküldü. CHA
 

KAYSERİ'DE DE BOMBA PANİĞİ 

Merkez Melikgazi ilçesi Hacı Mustafa Gazioğlu İlköğretim Okulu girişinde çöp kutusu yanına bırakılan çanta, paniğe neden oldu. İhbar ile olay yerine çok kısa bir süre içerisinde gelen polis, bahçedeki öğrencileri ivedi şekilde sınıflarına girdirirken, çevre güvenliği aldı. Çocuklarının çıkışını bekleyen bazı veliler ise korku içerisinde olup biteni anlamaya çalışırken, meraklı vatandaş ise adeta sinema izler gibi olayı izledi.  
 

Bomba imha uzmanın çöp kutusu yanına bırakılmış çantayı inceledikten sonra boş olduğunu anlamasıyla hem veliler, hem de öğretmenler derin bir nefes aldı.  
 

Polis, olayla ilgili soruşturma başlattı. İHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler