YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Panzerler bu kez yangına su sıktı
Panzerler bu kez yangına su sıktı
14 Nisan 2010 19:47
Panzerler bu kez göstericilere değil, yangına su sıktı.

Hakkari'de toplumsal olaylarda kullanılan panzerler bu kez göstericilere değil, yangına müdahale etti.

Öğle saatlerinde Cumhuriyet Caddesi üzerinde bulunan ve daha önce İl Kültür Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren eski sinema salonunda henüz bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı. Çarşı merkezini ve çevredeki işyerlerini kaplayan duman nedeniyle vatandaşlar zor anlar yaşadı.

Yüzlerce vatandaş eski sinema salonunun önüne akın ederek neler olup bittiğini öğrenmeye çalışırken, bölgeye gelen İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri ise binanın etrafına güvenlik şeridi çekerek önlem aldı. Her ihtimale karşı İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü arama ve kurtarma ekipleri ile Acil Servisi'nde görevli personelin de hazır bulundurulduğu bölgede itfaiye ise yangına müdahale etmeye çalıştı.

Bazı vatandaşlar itfaiye ekiplerine yardımcı olarak yangını söndürmeye çalıştı. Bir vatandaş da itfaiye personelinden aldığı maskeyi polis memurunun yardımıyla takarak yangına müdahalede bulundu.

İtfaiye ekiplerinin yetersiz kalması üzerine İl Emniyet Müdürlüğü harekete geçerek, toplumsal olaylarda göstericileri dağıtmak için kullandığı su panzerlerini bölgeye gönderdi. Önceki gün çıkan olaylarda göstericileri dağıtmak için kullanılan panzerler bugün ise çıkan yangını söndürmek için su sıktı.

Bazı gençler panzerlerin üzerine çıkarak polis ve itfaiye ekipleriyle birlikte yangını söndürmeye çalıştı. CİHAN

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler